Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van az, hogy a magabizto...

Miért van az, hogy a magabiztos emberek vonzóak?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy (általában) mindenki előbb felfigyel egy oylan fiúra/lányra, akin érződik, hogy magabiztos, de nem feltétlenül néz ki annyira jól.
2010. máj. 14. 23:06
 1/6 anonim ***** válasza:

A magabiztos stílusú emberek sztem érdekesek! :) Jó látni, hogy magabiztosak, és egyből felkeltik a másik érdeklődését. Én magam is elég magabiztos (és nem beképzelt!) ember vagyok. Sokszor kerültem már olyan szituba, hogy a főnököm helyett nekem kellett állásinterjúztatnom embereket.


Sokkal de sokkal kellemesebb a társalgás egy magabiztos, jó kedélyű emberrel, mint egy "szürke, félénk kisegérrel" és itt nem akarok senkit megbántani!!! De nálam már ott kiderül, ki a magabiztos, mikor kezet fogok valakivel.


Ha erős, (de nem túl erős!) határozott kézfogása van, akkor ő magabiztos, de van a "döglött hal" kézfogás, amikor a keze, mint egy döglött hal, kicsúszik a kezemből.. na velük az interjú is egy kínszenvedés... (elnézést még egyszer azoktól, akik ebben a cipőben járnak.. a magabiztosság egyébként tanulható).

2010. máj. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)

Tapasztalataimból meg az jött le, hogy sokaknak a magabiztosság egyenlő a beképzeltséggel..

2010. máj. 14. 23:31
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, valóban úgy tűnhet, pedig nem :) (persze vannak kivételek). Azért is írtam az előbb zárójelbe, hogy én is elég magabiztos vagyok, de beképzelt nem vagyok, sőt, elég szerény vagyok belül magamban, de kívülre jobban tudom mutatni a magabiztosságot. A munkámhoz mondjuk elengedhetetlen is, mert 23 ember dolgozott "alattam" az osztályon (most GYED-en vagyok).


A magabiztosság egyébként sztem nagyrészt abból fakad, ha valaki sikeres, és elégedett az életével. Az nagy hajtóerő ám, és nagy magabiztosságot tud adni :)


Remélem egy kicsit meggyőztelek arról, hogy a magabiztosság nem egyenlő a beképzeltséggel. :)

2010. máj. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyszerű.. A magabiztosság vonzó! :D
2010. máj. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem főként azért szimpatikus egy magabiztos ember,mert biztonságot sugalmaz.Ezért is szeretem az olyan tanárokat(ált.isk.),akik lazán és magabiztosan jönnek be órát tartani.Náluk kevésbé izgulok dolgozatíráskor+egyéb pozitív tulajdonságokat is felfedeztem bennük.

Az önbizalomhiányos emberek számomra azért kevésbé szimpatikusak,mert látom rajtuk a feszültséget,ami nekem negatív gondolatokat szabadít fel:S és a negatív gondolatok azok rosszak.:S

2010. máj. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
egyszerű,azért mert aki nem tiszteli és szereti saját magát azt más se fogja.
2010. máj. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!