Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Veletek is előfordul, hogy...

BlackDahlia kérdése:

Veletek is előfordul, hogy nem tudtok/akartok a párotoknak valamit elmondani? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Mostanában eléggé lehangolt vagyok, kinn élek külföldön és hát elkopnak mellőlem a barátok, akiket ittkinn megismerek, azok meg előfordul, hogy továbbállnak.

Néha elég nehéz a magányt, vagy azt az érzést kezelni, hogy se család, se barátok. Mivel a párom német, ő csak próbálja átérezni, de sok német kollégámon is látom ,hogy nem igazán értik az érzést.

Csak magyarokkal tudok erről beszélni, szinte befejezzük egymás mondatát, ha ilyesmi szóba kerül, ők ugyanezt érzik.

Szóval, hogy előfordul, hogy depressziós vagyok, de hónapokig, és egyszerűen szégyellem és nem akarom már neki mondani, hogy lehangolt vagyok smmihez sincs kedvem, úgy érzem sehol se jó, se Magyarországon se itt, valahogy nem találom a helyem.

Ő kérdezi, mertlátja, hogy valami bánt, de már nem akarom elmondani neki, hogy menynire mélyen vagyok, nem akarom, hogy lássa a gyengeségemet.


Ti is vagytok néha így?

Normális válaszokat írjatok légyszi, nem kell hazaküldeni, meg lesajnálni, vagy szétszedni, oké? Köszi előre is.



2017. máj. 8. 11:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Pedig, ha nem akarod neki elmondani (előfordulhat az ilyen), és nem ő a probléma okozója, akkor bizony kénytelen leszel "mosolyogni".


Talán majd jön a jobb idő, és kicsit belül is vidámabb leszel. Ez a hlye sok eső eléggé lehangoló nekem is. Bár azt nem tudom ott is hasonló e az időjárás, mint most itthon...


Esetleg olvass könyveket magyarul. Az majdnem olyan, mintha lennének emberek körülötted és kicsit ki is tud kapcsolni (tudom, hogy nehéz ilyenkor rávenni magad, de talán sikerül). Elvonja figyelmed és máris kicsit jobban vagy.


Vagy az is lehetőség, ha keresel aktívabban magyar társaságot ott, ahol élsz. Bár én ilyet nem csinálnék, de én ilyen zárkózott fajta vagyok.

2017. máj. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!