Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » 11 éves vagyok. Más országban...

11 éves vagyok. Más országban vagy épp városban nem tudok aludni mit csináljak?

Figyelt kérdés

2017. jún. 12. 19:42
1 2
 1/12 anonim válasza:
58%
ne menj más országba vagy épp városba
2017. jún. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Olvass sokat, tuti elfáradsz.
2017. jún. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Probalj járkálni, ha tudsz és nem félsz, engem fura módon mindig megnyugtat.Próbáld kikapcsolni az agyad, és nem gondolni semmire. Olvasás tényleg segít, és van aki a halk zenére is elálmosodik.
2017. jún. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Maradj otthon...
2017. jún. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%
Addig olvass, amíg el nem alszol. Otthon is csináld, és akkor nem lesz probléma.
2017. jún. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Sosetom ***** válasza:
100%
Ilyen fiatalon még nem szerettem olvasni, de tényleg nagyon hatásos és még fejlődsz is közben. :)
2017. jún. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Dworkyll válasza:
100%

Jó lehet még a hangoskönyv, fülbedugva, erre én Karinthy Tanár úr kérem-jét szoktam használni, Szacsvay László előadásában.


Aztán még használhatsz egyszerűbb relaxációs technikákat: figyelj a légzésedre, lassítsd le, és számolj visszafelé tíztől egyig, lassan.


Vagy vidd magaddal a kedvenc plüssállatodat ;-)


Egyszer egy szűk hónapig utazgattam a délvidéken, a mediterrániumban, és a szabad ég alatt aludtam. Akkor szoktam rá, hogy a fejemre egy törölközőt tegyek alváshoz, az is segít (reggel nem süt a szemedbe a nap ;-)

2017. jún. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Minden ember rosszabbul alszik ha más helyen alszik a megszokottól. Ha fáradt vagy és nem próbálsz rástresszelni akkor el fogsz tudni aludni.
2017. jún. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%

Szia!:)Engem a zene mindig megnyugtat,meg egy jó meleg tej:)Van egy olyan dolog,hogy melatonin ,amit a szervezeted sötétben termel,ezért nem javasolt a lámpát égve hagyni:)Ezt a melatonin hullámot úgy tudod elkapni,hogy lefekvés előtt az ágy szélére ülsz,becsukod a szemed,és magadban félreteszed a napod jó/rossz dolgait;)


Az is nagyon jó,ha háton alszol,a szemedet becsukod,és a SZÁDON át lélegzel!:)(valahogy mindenképp kell a testet-lelket pihentetni:)


Mielőtt lefeküdnél,apró tevékenységeket csinálj,mert ez eltereli a figyelmedet a rossz dolgokrol(pl.:séta,levinni a szemetet,felsöpörni,vagy ha lehet,a szobádban pakolni:)


Ezeken kívül,meg az,hogy legyen rend a szobádban,mely némely tárgynak zavaró szaga/kinézete lehet!;/


Kerüld a kék fényeket(mesterséges fényeket)mint pl.:tv,telefon,számítógép...stb(mert ezek megakadályozzák a melatonin képződést!

Remélem tudtam segíteni:))))

2017. jún. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Lehetséges hogy ha elutazol, ott nem lesznek olyan kedvezőek a körülmények az alváshoz, mint otthon. Zavaróak a zajok, esetleg a szagok. Lehet hogy rosszabb a levegő minősége és igy nem tudsz kellőképpen ellazulni. vagy éppen hogy sokkal oxigéndúsabb és megélénkülsz tőle, mert a szervezeted nincs hozzászokva a friss levegőhöz. Ha az alvászavar csak ilyen dolgokon múlik akkor ezeken könnyen lehet segiteni, azonkívü általában csak az első 1-2 éjszaka jelentkezik utána az ember hozzászokik. Ha ennél tovább tart akkor a kialvatlanság tönkretehet pl. egy nyaralást ezért szükség lehet valamilyen nyugtatóra, altatóra. Ez ilyen fiatalon ugyan nem ajánlott, de vannak gyógynövény alapú tabletták is, pl. valeral, hova, stb. de te egyedül ilyeneket sem szedhetsz ezt a szüleidtől kell kérni. de ez csak végső megoldás legyen!


Ami általánosságban a jó alváshoz kell:

- egészséges mértékű fáradtság

- laza izomzat (Magne B6, Kalcium vagy 1 pohár tej, esetleg kakaó)

- nyugodt idegrendszer (bárányok számolása, kavargó gondolatok kitisztítása, elterelése, olvasás stb.)

- vér széndioxod-oxigén egyensúly (szellőztetés, egyenletes mély légzés)

- csend vagy csak monoton zajok (esetleg füldugó)

- ne feküdj le éhesen, és soha ne kajálj be túlságosan lefekvés előtt. főleg meleg ételt ne! szénsavas dolgokat is kerüld.

- valamint nagyon fontos a test hőmérséklete, nem a környezeté, hanem a tiéd, ezért nem szabad túlságosan beöltözni vagy betakarózni. az ember még a tűző napon is el tud aludni, pl. egy kiadós fürdés vagy úszás után, mert a testet (és az agyat) ez lehűti.


Ja, és az ember társas lény. van aki egyszerűen nem szeret egyedül aludni (különösen idegen környezetben, és különösen gyerekkorban) ha ez így van nem szégyen szólni apunak vagy anyunak..

2017. jún. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!