Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Magyarországon miért Budapest...

Magyarországon miért Budapest mániás a legtöbb fiatal, miközben abban a városban az egyik legrosszabb az életszínvonal az egész országban?

Figyelt kérdés

Borzasztó magasak az ingatlanárak, az albérlet megfizethetetlen szinte, a fizetés meg ugyanúgy éhbér ha átlagos ember vagy.


Miért nem települnek le inkább a békés kisvárosokba az emberek, olyan frankó kisvárosokba mint pl Esztergom, vagy valami egyéb dunántúli kisváros, alacsony munkanélküliséggel.



Miért főváros mániás a többség?


2016. dec. 22. 05:15
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Mert több a lehetőség mindenre. legyen az bevásárlás, éttermek, szórakozás, közel van Ferihegy. Ott vannak az Egyetemek és ott kialakulnak barátságok amikhez ragaszkodnak. Nekem is magyarázták amikor lakást akartam venni hogy inkább Pest megye, ott házat vehettem volna 30m-ból, de minek? Fogok én kocsizgatni naponta 1 órát hogy beérjek a belvárosba? Csúcsforgalomban amúgy is annyi X-ből eljutni Y-ba.
2016. dec. 22. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
56%

Budapesten sokkal tobb munkalehetoseg van es a fizetesek is sokkal magasabbak mint barhol mashol. Ezert magasak az alberletarak is.


Nagy multik minosegi munkahelyei is leginkabb Budapesten vannak.

2016. dec. 22. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
A közszféra bérei ugyanolyanok, de a versenyszféra sokkal jobban fizet.
2016. dec. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
Nem igaz, hogy a legrosszabb lenne az életszínvonal. Pont, hogy messze a legmagasabb. Minél magasabban képzett vagy, minél speciálisabb területhez értesz annál inkább Budapest az egyetlen választás. IT-ban, Pénzügyben, Nyelveket igénylő munkákban, SSC-ben 50-100%-al nagyobbak a fizetések mint bárhol máshol.
2016. dec. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Az en szakmamban pl.: Magyarorszagon nagyjabol csak Budapesten hirdetnek allasokat
2016. dec. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon miért gondolja minden vidéki megmondóember, hogy milyen rossz az élet a fővárosban, amikor 5 percet nem éltek itt, és ha feljönnek, akkor a mozgólépcsőre is rácsodálkoznak?
2016. dec. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

Azért, mert vidéken csak meghalni lehet. Budapesten keresek átlagosan 400 körül plusz juttatások, vidéken tapsikolhatnék, ha a végzettségemmel kapnék 150-et. Szüleim 2 éve költöztek ide Sopronból, mindegyikük nagyjából 100%-kal keres többet, mint ott.


A legfontosabb pedig az, hogy itt van is mire elkölteni a pénzt. Színházak, éttermek, csillió szórakozási lehetőség. A reptér még tömegközlekedéssel is 1 órán belül elérhető, ami nekem pl fontos szempont, évente 10+ alkalommal járok külföldre. Ja, tömegközlekedés: gyakori járatok, az egész város le van fedve, semmi szümség autóra, a havi közlekedési költség 9500Ft és kész.


19 évet töltöttem eddigi nem túl hosszú életemből vidéken, de soha vissza nem mennék. Minden Budapestre köt gyakorlatilag és sehol máshol nem élnék hasonló életszínvonalon.

2016. dec. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

"miközben abban a városban az egyik legrosszabb az életszínvonal"


Ha ezt tényleg így véled, elég nagy tévedésben élsz. De miért fáj az neked, hogy "főváros mániás" a többség? Talán te is szeretnél ott élni, csak nem engedheted meg magadnak? Akkor miről is beszélsz? Fogadd meg a saját tanácsod és költözz inkább dunántúli kisvárosba...

2016. dec. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Szerintem gagyi az életszínvonal.


ÉN pl a szakmámmal kb nettó 100-110 körülk keresnék ott, egy szobabbérlés is 60-70 zer forint rezsivel.


full gagyiság.

2016. dec. 22. 10:40
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Több mint kétszeresét keresem itt Budapesten, mint pár éve vidéki megyeszékhelyen kerestem, úgy hogy ott örültem, hogy van munkám, és állandóan ott volt a munkanélküliség réme, itt meg 2 héten belül találnék munkát, ha kéne. Aztán eladtuk az ottani 39 négyzetméteres, belváros közeli lakást, és vettünk kevesebbért egy itteni külvárosi 36 négyzetméterest, de mivel Budapesten jó a tömegközlekedés, ezért nem jártunk vele rosszul. Ja, és itt autót sem kell fenntartanunk, mert kiváló a helyi tömegközlemedés, a vasút hálózat meg Budapest központú, innen 2,5 óra alatt vagyok a szülővárosomban, ugyenez alig távolabbról onnan, ahol ezelőtt laktam, 6 óra volt. De bárhová hamar el lehet jutni, sokkal hamarabb, mint vidékről vidékre ugyanazon távolságba.


Ja, és nem érzékelem a belterjességet. Ha munkát keresek, nem az ismerősöket kell kérdeznem, hanem beadnom az önéletrajzomat hirdetésekre. Ha orvost, szerelőt, bármilyen szolgáltatást keresek, bőven akad kínalat anélkül is, hogy valakit megkérdezzek az ismerősök közül, anno vidéken fürdőszoba felújításnál a sokadik kivitelező állt csak szóba velünk. A magánéletben is jó, hogy nem kell a belterjességgel szembesülni, nem mondja meg mindig mindenki, hogy hogyan élj, nem bámulnak meg az utcán, nem szólítanak le a boltban, hogy szerintük ne ezt, hanem azt vedf (megtörtént eset anno, mikor Tescoban izzót vettem, és elkezdte nekem osztani az észt egy öregember). Szóval amit sokan úgy érzékelnek, hogy elidegenedés, azt én élvezem, mert így 100%-ban a szeretteimre tudok koncentrálni, nem kell annyit jópofizni idegeneknek.

2016. dec. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!