Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Érdemes életvezetési tanácsadá...

Érdemes életvezetési tanácsadást kérnem?

Figyelt kérdés

Nagyjából magamról: 26 éves vagyok. Baromira boldogtalan az életem és szerencsétlen vagyok az élet minden területén. Soha nem volt sikerélményem. Emiatt nincs önbizalmam és ezért utálom magamat. Emiatt alkoholista, introvertált és depressziós vagyok (állandóan szorongok társaságban, képtelen vagyok beilleszkedni bárhová). Szeretnék változtatnék a dolgokon, ugyanis volnának terveim és céljaim az életet illetően, de az önutálat miatt egyrészt mindig lebeszélem magamat mindenről, másrészt amit csinálnék, az is mindig balul sül el. Szóval benne vagyok a 22-es csapdájában és minden nap azon agyalok hogy érdemes-e nekem egyáltalán létezni, ha ilyen semmirevaló vagyok. Ezért keresek valamilyen szakembert aki ki tudna vinni engem ebből a hülye helyzetből.


Aki tudna nekem ezügyben tanácsot adni, annak nayon hálás lennék.


2017. jún. 12. 20:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Sajnos nem vagyok szakember, de elolvastam és talán megpróbálhatnék segíteni. Introvertált, az nem a legnagyobb gond, mert én is az vagyok, és meg sokan mások, de előnyünkre való, hogy alapvetően húzódzkodó természetünk miatt nem csinálunk olyan nagy orbitális hülyeséget, és tartózkodásunk miatt meggondoltabbak vagyunk. Nem, nem arra célzok, hogy jobb emberek lennénk, mert meg vannak a saját hülyeségeink, és az mindenkinek, minden élő embernek. Nem tudnál keresni valakit, aki segítene kilábalni ebből az egész alkoholista betegségből? Tudjuk, hogy vannak jópáran, de például az apámnak sikerült puszta önerőjéből leszokni a cigarettáról, nem véletlenül mondják, hogy minden fejben dől el. De inkább keress segítséget. Próbáld meg a pozitív hozzáállást, nem ez a mindent rózsaszínban látok, hanem nem mindig a rosszat keresni mindenben. Én is szorongok társaságban, múltkor például követeltem a szüleimtől, hogy azonnal menjünk el egy helyről, mihelyt megláttam, hogy jónéhányan ülnek ott még, de ők nem engedtek, így hát összehúzva magam, beültem egy sarokba, mert nem szeretem, ha néznek, inkább en tartok szemmel másokat. Beszélgess néhány emberrel jelentéktelen dolgokról, és lassan menni fog az. Nem kell hogy mindenkivel jóban legyél, elég egy-két ember melletted, ha így akarod majd. Ha vannak terveid, valósítsd meg, és ne félj, de főleg ne utáld magad, mert azok tuti jók, és ha mégsem, legközelebb nem teszed meg, ennyi. Balul sül el? Hjaj, főleg nekem:), de szerintem a legjobb lenne, ha elterveznéd előre és pontosan, mit fogsz csinálni, es ne hagyd a véletlenre, próbálj szembe úszni az árral. Én is sokszor gondoltam rá, hogy minek élek, hiszen az apám már 50 felett volt, mikor megszülettem, mindig kiutáltak, barátaim nem voltak, de végül összeszedtem magam, és nem akartam mindent megcsinálni és tökéletes lenni, hanem csak egyszerre egy dolgot. Valahogy végül sikerült. Nem tudom, hogy ez a maszlag hasznos volt-e, de sok szerencsét! :)
2017. jún. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Introvertált, az nem a legnagyobb gond, mert én is az vagyok, és meg sokan mások, de előnyünkre való, hogy alapvetően húzódzkodó természetünk miatt nem csinálunk olyan nagy orbitális hülyeséget, és tartózkodásunk miatt meggondoltabbak vagyunk.”


Na ez rám pont nem igaz, sajnos. :( Én a viszonylag könnyen megvezethető kategóriába tartozom (még egy dolog amit utálok magamban) és általában mindig utólag ébredek rá, hogy mekkora hülyeséget is csináltam. Emiatt sokszor sétáltam már bele csapdába. (Sok pénzem is bánta.) Az ilyenek még évek múltán is kísérteni szoktak és nem győzöm eleget szidni magamat miattuk. Ezért jutottam el mostanra odáig, hogy rohadtul nehezen bízok meg bárkiben vagy bármiben is, mert mindenben és mindenkiben az ellenségemet látom, aki nekem rosszat akar. (Sokévnyi rossz tapasztalat eredménye.)


„Nem tudnál keresni valakit, aki segítene kilábalni ebből az egész alkoholista betegségből?”


Sajnos nem, mivel se barátok, se család (amire támaszkodhatnék).


„De inkább keress segítséget. Próbáld meg a pozitív hozzáállást, nem ez a mindent rózsaszínban látok, hanem nem mindig a rosszat keresni mindenben.”


Próbáltam. Balszerencsémre mindig valamilyen haszonleső kutyaütőbe botlottam, aki elsősorban azt nézte, hogyan tud a legjobban megkopasztani. Én nem tudom mit jelent hogy az „élet szebbik oldala”. Nem tudom mit jelent egy másik embert „szeretni” (a családunkban sem volt jellemző ez a dolog). Az a nagy helyzet, hogy olyan kényszeredett helyzetben élek, hogy mások rabszolgája vagyok. Egy lúzerként élek, akibe mindenki beletörölheti a lábát (az önutálat miatt képtelen vagyok kiállni magamért). Az emiatt bennem felgyülemlett stresszt és feszültséget mindig magamba fojtom (és vhogy próbálom a piával feloldani).


Emiatt az életmód miatt már fizikai tünetek is jelentkeztek rajtam. Gyomor és bélfájdalmak, általános rossz közérzet, levertség folyamatosan kiújuló és vérző aranyér, gerinc és végtagfájdalmak, gyakori fejfájások stb. Így jár az ember, ha a mérgét saját maga ellen fordítja. De hát ez van.


Amúgy kedves 1-es válaszoló, kösz amiért megpróbáltál segíteni.


Megj.: Mielőtt bárki az önsajnálattal jönne, szólok hogy én már nagyon régen túl vagyok ezen az önsajnálat dolgon. Az önsajnálat és az önutálat között jelentős különbség van.

Az önsajnálat a figyelemfelhíváson alapul. A figyelem viszont az, amire én a legkevésbé vágyom. Legalábbis a való életben. Ha társaságban vagyok, akkor is igyekszem a legtávolabbi sarokba vonulni és úgy tenni, mintha nem is léteznék. A mások szánalma számomra a létező legnagyobb szégyen. Ez csak amolyan elkeseredett „segítségkérés” amit pont hogy nem itt kéne eszközölni, de hát ha már beszélgetni sem tudok senkivel, legalább itt kiadhatom magamból ezt a sok sz**ságot, ami bennem felgyülemlett.

2017. jún. 13. 16:11
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Egyrészt nyugodtan vállalj be pár alkalmat egy pszichológusnál, vagy életvezetési tanácsadónál, amelyik szimpatikusabb. Párszor voltam én is, és nagyon fontos kérdéseket tett fel, amik azóta is eszembe jutnak időnként.


Igazából önmagában egy külső szemlélő ítélettől mentes kérdései, meg eszmecsere segít ilyenkor. A hülye helyzetből ezáltal magadtól fogsz kitalálni.


Figyelj. Őszinte leszek, azért lógok itt, mert nekem is van egy dolgom, amin szeretnék változtatni: nyitni új emberek felé. Van egy ötletem, hogy talán tudnánk egymásnak kölcsönösen segíteni - levelezéssel, vagy beszélgetéssel.


Én 30 vagyok, 3 év józanság áll mögöttem, ami mögött 13 év alkoholizmus és balszerencse - és az önutálatból való kikecmergés valamely fokú tapasztalata. Kifogástalan referencia. :D

Mit szólsz? Ha van kedved, írj egy üzenetet.

2017. jún. 15. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!