Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Normális, hogy ha otthon ülök...

Normális, hogy ha otthon ülök pár (akár csak 1-2) napig, úgy érzem semmire sem vagyok képes, egy senki vagyok? 24/L

Figyelt kérdés

ilyenkor úgy érzem, nem tudnék megcsinálni semmit, nem értek semmihez, szinte mintha a gyerek, kb 8. os énem lennék, aki még nem ismeri önmagát, nem vitt véghez semmit, fél mások véleményétől, stb..

Egyébként most diplomáztam egy nehéz szakon, és amíg suliba jártam, meg úgy éltem az életemet, tevékenykedtem, addig büszke voltam magamra, úgy éreztem sok mindenre képes vagyok, jó vagyok valamiben, szeretem az életem, és úgy éreztem engem is szeretnek mások. De itthon egyszerűen egy senkinek érzem magam, értéktelennek. Az igaz, hogy kevés barátom van, sokszor úgy érzem, senkit nem érdeklek, és ráadásul még itthon lakom a szüleimmel..

Normális ez az érzés?


2017. júl. 2. 16:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nem egészséges, de sajnos elterjedt, gyakori.


Hogy kívánod elmúlasztani ezt az érzést? Vagy inkább hozzászoksz? Melyik kivitelezhetőbb számodra?

2017. júl. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha vigasztal sokan járnak hasonló cipőben.
2017. júl. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is hasonlókat érzek, de picit azért mást. Itthon teljesen elveszek... amíg a tanulásról szólt az életem, és én is evékenykedtem addig büszke voltam magamra, volt cél, de most így, hogy én is végeztem (én is most diplomáztam) valahogy azt érzem, hogy nincs értelme semminek, pedig alig vártam, hogy már ne kelljen tanulnom, mert az meg már fizikailag és lelkileg is megterhelő volt. Most meg nemhogy élvezném a nyarat, kb. 1 hétig az államvizsga után itthon ültem és csak néztem ki a fejemből és fogalmam sem volt mit kezdjek magammal. Most már megyek ide-oda azért, meg próbálok majd munkát intézni, mert nem szeretném itthon ülve eltölteni az egész nyarat. Szóval teljesen megértelek, kicsit én is senkinek érzem magam, mert nehanyan munka mellett diplomáztak le és meg inkabb a tanulasra koncentraltam, hogy jól sikerüljön az államvizsgám és addig hanyagoltam a munkát így most a nulláról kell kezdenem megint. De mindig eszembe juttatom, hogy megérte, mert minden sikerült úgy, ahogy elterveztem. Ezzel vigasztalom magam mindig. :) Szerintem te is próbálj meg majd munkát szerezni, ha mást nem, akkor diákmunkát októberig tudsz vállalni még. Élvezd a nyarat, én is megpróbálok így tenni, olyan dolgokat csinálni amiket hónapokig nem tudtam, mert nem volt rá időm a tanulás miatt.

Egy lány

2017. júl. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy remek ember vagy, lediplomáztál, előtted áll az élet! Nem egy senki vagy, szeretnek téged az emberek, és nagy dolgokat fogsz még véghez vinni! Legyél jó, és ne aggódj semmi miatt!
2017. júl. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem kell aggódni, államvizsga-diplomaszerzés után ez igen gyakori érzés, legalábbis nekem is ilyen volt és sok embernek, akikkel beszélgettem. Most először pihend ki a vizsga fáradalmait, kapcsolj ki. És igen, emellett próbáld azért hasznosan is tölteni az időt. Sportolj! Idővel majd le fognak tisztázódni benned a dolgok.
2017. júl. 8. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!