Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Csinaltattam DNA tesztet a...

Csinaltattam DNA tesztet a MyHeritage oldalan. Itt az jott ki, hogy Askenazi zsido 2%. Szerintetek ez valojaban mit jelent? Volt Olasz nyugat Europa ect. De En ezen akadtam meg. Hozzaerto hozzaszolasokat pls.

Figyelt kérdés

#genetika #dna. zsido
2017. szept. 13. 03:38
 1/9 anonim ***** válasza:
66%

Igazából ha már itt tartunk, én is szeretnék kérdezni :D Hogyan zajlott a DNS vizsgált? Vagy mi alapján csinálták?


Egyébként ami neked kijött az azt jelenti, hogy 2%-ban askenázi vagy. [link]

2017. szept. 13. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%

Ez azt jelenti hogy az egyik dednagyszulodnek azegyik dednagyszuloje askenazi zsido volt.

Ennel kevesebb zsido szerintem senkiben sincs Magyarorszagon, szoval nem jelent semmit.

Max azt jelentheted ki hogy gyakorlatilag semmi zsido nincs benned, Kiveve ha az azsido osod no volt, annak a lanyanak a lanyanak a lanyanak a lanyanak a lanyanak a lanya az anyukad.

Ebben az esetben zsido vagy.

2017. szept. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
26%

De abban a minutumban ahogy ez apai agra szallt, ennek vege is van.

Illetve ha az jonme ki hogy apukadban pl ez 3% koruli, akkor szinten megbukott a dolog.

2017. szept. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hat ez egeszen egyszeru. Regisztralsz a MyHeritage oldalara, megrendeled a DNA tesztcsomagot -most kedvezmenyes aron- a csomagban ket fiola van, amibe a nyalmintadat begyujto papirlapkakat kell elhejezned....van errol vidoe, meg utmutato a csomagban, szoval egyszeru... ha megvagy, visszakuldod a valaszboritekban..USPS $2.73... ennyi..
2017. szept. 14. 07:58
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem is ez az askenázi zsidó 2% jött ki. Én úgy tudom, ezt úgy kell értelmezni, hogy 2%-ban egyezik a DNS-ed ennek a népcsoportnak a jellemző szekvenciáival, de minél kisebb ez a %, annál pontatlanabb az eredmény (annál valószínűbb, hogy a véletlen is okozhatja, hogy bizonyos genotípusok nálad is 2 %-ban ugyanolyanok mint az askenáziaknál). Szóval én nem is tekintem relevánsnak ezt. Egyébként erről a területről sajnos kevés DNS-mintájuk van, mert Magyarországról kevesen rendelnek DNS-tesztet, így nincs akkora összevethető populáció, mint pl. Észak-Amerikában, ahol emiatt sokkal pontosabb eredmények kaphatók.
2017. okt. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Az enyém most lett kész és nekem is 2.1 % Askenazit ír. :O
2018. jan. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#5 vagyok, hát ez érdekes. Vettem még két mintát, majd nagyszüleimet megszondáztatom és ezzel talán kideríthetem, merre vannak az askenáziak nálunk... Ha nekik is 2% fog kijönni, akkor valami nem KÓSER. :D

Amúgy meg katolikus németek voltak a nagyszüleim felmenői (1800-as évekig visszamenőleg), ezért sem értem, honnan van az askenázi ág nálunk, lehet azért is esetleg, mert kevesen csináltatnak errefelé DNS-mintát és még nem túl pontosak az eredmények. :S

2018. jan. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mondtam h a ket szazalek az a minimum tok realis
2018. jan. 3. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
82%

A MyHeritage egy izraeli cég. A referencia adatbázisukat is Izraelben kezdték el gyűjteni. Elég sok szegmenst ide kötnek tévesen is ha egyezést találnak.


(Semmi mögöttes - antiszemita - gondolat nélkül írom ezt)


Maga az ilyen "közösségi" genetika kutatás még elég gyerekcipőben jár. A magam eredményét lefutattam még sok kalkulátoron (ingyeneseken), hogy több eredményből kapjak képet.


A MyHeritage nem jelzett bennem baltit. Más kalkulátorok kis számban igen.

A MyHeritage jelzett bennem askenázit. Más kalkulátorok jellemzően nem.

A MyHeritage óriási skandináv számot jelzett. Más kalkulátorokban ez eloszlik skandináv/észak atlanti, északi-szláv és germán/nyugat-eu jelekre.


Stb.


Szóval sajnos a nagy szám is eléggé fals náluk. Én nagyon megbántam, hogy velük csináltattam.

2019. szept. 2. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!