Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Teljesen szét vagyok esve,...

Teljesen szét vagyok esve, tudna segíteni valaki?

Figyelt kérdés
Elég sok negatívum ért az elmúlt években, köztük egy baleset is, amin soha nem fogom túltenni magam, minden egyes nap eszembe jut.Teljesen kétségbe vagyok esve annyira egyedül érzem magam, nem tudok senkit közel engedni magamhoz, a szüleimmel alig tudok beszélni valamiről, állandóan szorongok, elég durva nevelést kaptam, nagyon konzervatívak..igazából szinte soha nem éreztem úgy, hogy szeretnek, inkább azt, hogy állandóan irányítani akarnak, soha nem fogadták el a döntésem....nem tudok kapcsolatokat kialakítani, annyira üres lettem, nem érdekel szinte semmi..sokszor az öngyilkosságon gondolkodom....tudom, hogy mindenkinek vannak nehéz időszakai, de az enyém kb 6 éve stagnál...úgy érzem semmi jó nem fog már velem történni, sokszor sírógörcsöt kapok..esetleg valami tanács, vagy pár bíztató szó, hogy jobb legyen?..előre is köszönöm, aki megért:) Hogy legyek pozitívabb, hogy tudjak nyitni az emberek felé, mikor úgy érzem, hogy egy senki vagyok és nem tudok ebbe a világba sem egy kapcsolatba beletenni semmit? A legtöbbször, úgy érzem csak lebegek és teljesen láthatatlan vagyok mindenki számára, csak úgy vagyok, mint egy növény, nem is éérte miért. 19L

2017. szept. 30. 08:09
 1/10 szántóvető ***** válasza:
a legfontosabb hogy a saját lábadra állj és legyen munkád,utána a többi majd kialakul.még igen fiatal vagy,előtted az élet,semmi okod kétségbe esni.zárd le a múltat és kész,nézz előre.
2017. szept. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
szia én megértelek, szakember segítsége kellene szerintem, a szüleid ebben támogatnának?
2017. szept. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát amíg nem tudod megfogalmazni önmagadnak, hogy pasi kellene, addig szenvedj is csak. Majd egyszer csak tanulsz belőle.
2017. szept. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Próbálj ki egy olyan napot, hogy egy napig semmire nem gondolsz, csak kikapcsolódsz.


Utána tiszta fejjel gondolkozz.

Környzetváltozás:pl menj el másik városba dolgozni,tanulni.

A szüleid: nos, én idős szülők egykéje vagyok, szerettek a maguk módján, de kommunikálni sosem tudtam velük. Ezt el kellett fogadnom ,olyan, mintha egy másik világban élnének.

Mindenképpen keresd meg azt a tevékenységet,amiben örömöd leled, akár egy új hobbi, vagy gondolj vissza, van olyan dolog,amit régen nagyon szerettél,de abbahagytad?A sport nagyon jó depresszió,hangulatingazodás ellen, főleg,ha nem magányosan végzed.

Extra tipp:amit én nagyon szeretek és kikapcsol, a túrázás és a kerékpározás.

Nem egyedi ami veled történik, kapunyitási pánik, így hívja a szakirodalom, tulajdonképpen most kell kitalálnod önmagad.

Tanulsz vagy dolgozol?

2017. okt. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Naplóírás, klisének hangzik de jó dolog.

Én nem vagyok valami vallásos,de szoktam olyat csinálni,amikor nagyon tele a fejem, hogy csak beülök egy templomba(nem misére, csak úgy) és ott vagyok. Lehunyom a szemem és relaxálok.

2017. okt. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
utazzál,akár külföldre is,akár dolgozni is
2017. okt. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, még tanulok.
2017. okt. 6. 07:34
 8/10 anonim válasza:

szülőktől távol?

mit?

érdekel? jó vagy benne?

19 évesen már tanulás mellett is lehet függetlenedni: diákhitel, ösztöndíj, munka

2017. okt. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Az emberek 90%-a nem a szüleivel beszéli meg a problémáit 19 évesen, pár szülő van,aki alkalmas rá.

Pl én a 90-es években voltam tini, akkor alakultam ki,a a szüleim a Kádár--korszakban szocializálódtak, hát lövésük nem volt az új világról.

Mit tudott volna nekem anyám mondani,akit 19 évesen, végzés után kihelyezett az iskolája x munkahelyre és onnan ment nyugdíjba?

Semmit.

Vagy apám ,aki egy szál érettségivel végigtolta az életét.

Magas volt nekik, hogy mi az, hogy valakinek diplomája-nyelvtudása van és nehezen talál állást.

2017. okt. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Előző vagyok.

Apámat ráadásul az idős nagyanyja, az én dédanyám nevelte fel.

Született 1890.

Na,képzelheted, milyen világképet adott át neki az dédi.

2017. okt. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!