Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mióta ennyire uralja az...

Mióta ennyire uralja az internet és a "minden elérhető online" a világot, ti is kevesebbet olvastok, mint régen?

Figyelt kérdés
Arra gondolok,hogy lustább az ember leülni olvasni,mint játszani a gépen,telefonon,vagy megnézni egy filmet,vagy csakúgy böngészni. Pedig régen egy jó könyv mindent megért. Nektek is van ilyen? Vagy ellenpéldátok van?
2017. okt. 3. 02:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Nos, igen.

Gyermekkoromban nagyon sokszor napi egy könyvet olvastam el. Manapság újra rengeteg irodalmi művet olvasok, de jobbára a Neten. Azért könyvet is, de tényleg sokkal kevesebbet. Viszont Net nélkül is visszaesett volna, ebben biztos vagyok, egészen más viszonylag gondtalan gyermeknek lenni, aki ráesik a könyvtár sci-fi szekciójára, főleg nyáron, de máskor is...


Újabban nehezen alszom el és sokszor olvasok az ágyban, ez sokat javított a papírkönyvfogyasztásomon :). Igaz, nehéz letennem őket, de egy ponton azért elalszom, ha elég késő van.


Ha nem is olvastam, tudtam, hogy a papírkönyv a legjobb. Egészen más. A szememnek is jobb s ugye, más a látvány, érezzük a könyv illatát, fogjuk a kezünkkel... Talán nem kell magyaráznom. Mindig mélységesen tiszteltem a könyveket, nem is tudom, milyen lehet sokezer könyv nélkül lakni valahol. Jellemző, hogy amikor az örökségem mozdíthatóbb részének egy töredékét apródonkint motorral kellett elhoznom sokszáz km-ről, az egyszem dobozt régi könyvekkel pakoltam tele, kb. minden alkalommal. Így sem maradt sok a kb. 10 ezer kötetből, de a kedvenceimet elhoztam. Mégis mit hozzak el a novemberi esőben? Nyilván még egy kupac ócska könyvet (bár én gyermekkorom darabkáinak tekintem őket) :D Nem vagyok normális, de nem baj.

2017. okt. 3. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen. Amíg nem kötötték be nálunk az internetet, faltam a könyveket, azóta szinte egyet se vettem a kezembe, és ez kb. 10 éve tart.


Próbálkoztam vele, de egyszerűen lassú és monoton a neten való ide-oda ugráláshoz képest. Filmet ugyanezért alig tudok nézni, képtelen vagyok 10-20-30 percnél egyhuzamban tovább nézni valamit.

2017. okt. 3. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én most is inkább könyvet olvasok, az e-book nekem nem jön be, se az online olvasás, az nem az igazi. Próbálkoztam hangos könyvvel is, na az meg aztán végképp nem az igazi olvasási élmény, ráadásul egy idő után azon kaptam magam, hogy elkalandozott a figyelmem, és elvesztettem a fonalat, könyv olvasása közben ez sosem történik meg.
2017. okt. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Koszi,mindegyik nagyon erdekes! En is azt erzem,h gyerekkoromban tobbet olvastam sokkal,es bizony konnyebb is volt... a konyv illata nagyon fontos. Es nekem is kb. 10 eve valtozott meg ez az egesz. Most is probalkozom olvasni,es mikor tul tudok lendulni ezen a lassu,nem eleg az inger reszen,akkor rajovok,h milyen jo. De bizony nagyon nehez ravenni magam manapsag. Lustasagra vagyunk szoktatva. Eloszor csak otthon volt gep es net,de ugye ezzel a mobilnet temaval,mar utazaskor is nehez a konyvet valasztani :/ Becsulom,aki meg kepes ra.


Egyebkent ez tipusfuggo sztem. Nekem a konyvnel is elkalandozik a figyelmem,de aztan visszaugrok. Nem azert,mert nem erdekes,hanem nalam mindig tobb szal fut egyszerre.


Elso, ez a motorral egy dobozban csak konyvek nagyon tetszik. :)

2017. okt. 4. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!