Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi a mondanivalója ennek a...

Mi a mondanivalója ennek a született feleségek monológnak?

Figyelt kérdés

Nagy rajongó vagyok és eddig minden epizódzáró monológnak értettem a mondanivalóját de ennek nem igazán. Mások is irták, hogy ezt elég nehéz megérteni,nem úgy mint a többit.

Most mondhatjátok, hogy túl kicsi vagyok ehhez, hogy megértsem, de eddig mégis az összeset megértettem. Szóval léccives ne gyertek ezzel. Léccives magyarázzátok el vagy csak egyszerűen írjátok le, hogy mit akar jelenteni,mi a mondanivalója. Nagyon megköszönném :( 17L


Így hangzik: „Mindenkinek megvan az oka rá, hogy újra írja a történelmet. Olykor önmagunknak biztosítunk alibit. Van, hogy bántani akarunk valakit, aki minket bántott. És van,hogy egyszerűen csak meg akarjuk kímélni magunkat a szégyentől. Persze vannak, akik úgy vélik, hogy a történelem átírása pusztán kegyes hazugság. De hát mi is az a történelem, ha nem egy sor közmegegyezéses hazugság" 3.évad 4.rész [link] -itt a link ha megakarjátok nézni, csak ez eredeti nyelven van (angolul)



#Született feleségek #monológ jelentése
2017. okt. 7. 13:54
 1/5 A kérdező kommentje:

[link]


Mondom mások is írták a neten, hogy nem értették teljesen. Nálam nagyobbak is mondták,hogy nehéz megérteni. Ti értitek a mondanivalóját?

2017. okt. 7. 14:03
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

igen, teljesen érthető

van ami történt és van ahogy emlékszel rá (történelem)

2017. okt. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Oh értem. Tehát, hogy az a történelem, hogy valahogy megtörtént és mi meg máshogy emlékszünk rá.
2017. okt. 8. 13:07
 4/5 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem meg a kegyes hazugsagokrol szol, vagy szimplan a hazugsagokrol, amiket titokban tartuk, vagy esetleg mashogy adunk elo, ezzel krealva egy tortenelmet, amely valojaban hazugsag. Most akkor gondolom, ez sem ertheto :) ugye azt mondja, hogy mindenkinek van oka arra, hogy megvaltoztassa a tortenelmet, ugye a sajat tortenetet, a tortenelmet, melynek mindenki reszese. Mert csinalt valami butasagot, es barcsak ne tette volna stb... de amennyiben a mar megtortent dolgok ( a tortenelem) UTOLAG megvaltoztatasra kerulnek, akkor az mar egy hazugsag lesz, mert a MAR MEGTORTENT dolgot akarja szepiteni, meg nem tortentte tenni, azt persze nem lehet. Erre mondja zaraskent az utolso mondatban, hogy de vegulis kb mindenki ugy eli az eletet, hogy erted, nem mond el mindent, szepit, titkolozik, stb. Tehat maga a tortenelem- a valosag, a megtortent dolgokat sem lehet 100%-ra igaznak velni, mert ugysem mond el mindenki mindent, ugysem oszinte 100%-ig mindenki, igy a valosag sem az, amit latunk, igy az altalunk, vagy masok altal ismert tortenelem sem. Egyebkent gyanitom, hogy angolul egyszerubben meg lehet erteni, a forditas jelenthetett itt nemi akadalyt.
2017. okt. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Oh... nagyon szépen köszönöm! Ilyen választ vártam amibe teljesen érthetően leírja valaki. Már értem. Igen a magyar fordítás nem mindig pontos és az eredeti linken amit belinkeltem azon észre is lehet venni,hogy nem teljesen pontos a fordítás. De nagyon köszönöm neked! Végtelenül hálás vagyok! :)
2017. okt. 10. 22:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!