Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan legyek újra olyan...

Hogyan legyek újra olyan pozitív, mint régebben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!:)

Amit tudni kell rólam, hogy egy nagyon pozitív, vidám, nyitott ember vagyok, aki szeret másokkal foglalkozni, nevetni, vagy csak úgy az élet napos oldalát nézni.

Szeptemberben kezdtem el a gimnáziumot, ami egy szuper hely, meg minden, de mióta "beindult" úgy érzem, hogy veszítek a pozitivitásomból. Hazaérek, nincs kedvem úgy semmihez, még tanuláshoz se. Hiányzik a régi sulim, a tanáraim, az osztálytársaim, meg az, hogy csak egy köpésre volt:D Az új tanáraim többsége is hihetetlenül jó, meg az új osztálytársaim is nagyon cukik, de nem érzem úgy, hogy ki tudnék bontakozni, nem találom a helyemet, illetve a nagyobbakkal is szívesen ismerkednék, de félek.

Mit tudnék csinálni?

(Illetve ha valaki tud jó tanulási technikát, az írhat, mert nem tudok tanulni:D)

Előre is köszönöm:)



2017. okt. 8. 19:36
 1/2 A kérdező kommentje:
Illetve szeretném, ha a többiek kedvelnék az igazi énemet, mert általánosban sokszor éreztem úgy, hogy kilógok, meg nem volt olyan barátom, akinek én lettem volna az, aki a "legfontosabb" vagy hogy mondjam:D
2017. okt. 8. 19:41
 2/2 Mr.Rigo válasza:

A tanulás elfárasztja az embert, csökken a figyelme. Itt vannak a javaslataim:

* tanulj meditációs módszereket, hogy tudatosan élj, jó legyen az idő-beosztásod

* rendszeresen sportolj, mert a sok ülés tunyává tesz, a sport felfrissít, élettel tölt fel.

* Nézz körül hogy milyen klubok, egyesületek, önképző körök vannak, ahol az emberek aktívan csinálnak valamit - jó barátokra, hasznos ismerősökre lelhetsz.


Tessék egy gyűjtemény konkrét tanácsokkal:

36 módszer a motiváltság megszilárdításához

[link]

* Tanulási hatékonyság: tanulj meg kivonatolni, összefoglalni. Emellett tanuld meg a nagyobb anyagokat szakaszokra bontani, címkézni a dolgokat, és egy történettel vagy folyamattal összekapcsolni.

2018. máj. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!