Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit jelent az, hogy valakinek...

Mit jelent az, hogy valakinek megfelelési kényszere van?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet leküzdeni?

2017. okt. 19. 07:38
 1/7 anonim válasza:
Önbizalomhiány
2017. okt. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A l
2017. okt. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A leküzdése:ha tudnál olyan munkát találni ahol neked kell dönteni mert magadra vagy utalva! Új
2017. okt. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Captain Fantastic válasza:

ha valóban érdekel itt egy cikk ami nagyon jól összefoglalja!


[link]

2018. jan. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem ha lenne gyerekem,nem lennének vele szemben elvárásaim,hanem hagynám úgy élni,ahogy akar. Ne a rohadt szülő mondja meg,hogy a szerencsétlen,kiszolgáltatott gyereke milyen legyen!
2018. jan. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én magasról leszarom, hogy kinek hogyan kéne megfelelni. Csak magamnak akarok, és el is fogyott a lista.:) Sok az önbizalomhiányos, szolgalelkű ember, akik azt hiszik, hogy ha mások kedvében járnak, akkor jobban fogják szeretni őket. Pedig pont ellenkezőleg! Egy saját egyéniséggel, és akarattal rendelkező embert lehet igazán tisztelni. Rendkívül káros a fészbukon és hasonlókon terjedő menőzés, egymás húzása, zrikálása. Nekem nincs ájfonom, sőt azt se tudom, hogy pontosan micsoda, de van agyam, szívem, bátorságom, és mindig egyenes háttal megyek.
2018. jan. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én személy szerint sajnos évek óta megfelelési kényszerrel küzdök, depresszióval, szorongással és pánikbetegséggel fűszerezve.

Ha van lehetőséged, próbáld meg visszavezetni a szálakat, hogy mi lehetetett az egésznek a kiindulópontja.

A megfelelési kényszer az, mikor a környezetedben levőknek értelemszerűen mind meg akarsz felelni, és ahogy a szóban is benne van, erre valóságos kényszert érzel, rágörcsölsz, és egyfajta folyamatos szorongás épül fel benned más emberek véleményétől, elvárásaitől.

Úgy gondolom, ha kideríted mi okozhatta (pl. szigorú szülők, lelki trauma, hasonlók) picivel könnyebb megoldani a helyzetet.

Ha pedig már túl extrém a helyzet, érdemes felkeresni egy szakembert.

2018. ápr. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!