Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Normális, hogy napról napra...

Normális, hogy napról napra változik, hogy mivel akarok foglalkozni?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok. Jövőre érettségizem és fogalmam sincs, hogy mi is akarok lenni.

Néha megragad egy szak, a megszállottja leszek. Elkezdem erősíteni a hozzá kellő képességeimet, tankönyveket veszek stb a felkészüléshez. Aztán egyik napról a másikra már nem érdekel. Ilyenkor kicsit alulmotivált is leszek. Aztán megint jön valami és kezdődik elölről. Mennyire normális, hogy ez kb. heti szinten változik nálam? Ez a tinédzserkorban normális? Egyébként szorongásom van, illetve enyhén szociális fóbiás is vagyok, nem tudom ez számít -e.


2017. okt. 30. 21:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Ebben a témában szerintem nincs olyan, hogy normális. Én 25 éves vagyok, van diplomám, dolgoztam két helyen, most épp állást keresek, de még mindig nem tudom mivel akarnék foglalkozni.
2017. okt. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én úgy látom, hogy régebben, mondjuk a rendszerváltás előtt, sokkal egyszerűbb volt a pályaválasztás. Egy szakmában elvolt valaki élete végéig. Ma meg egy élet alatt akár 20 szakmában is kipróbálhatod magadat. Bőség zavara
2017. okt. 30. 21:24
 3/3 anonim válasza:

Szintén 18 éves vagyok, és érettségi előtt állok. Évekig szinte teljesen egyértelmű volt számomra, hogy orvos szeretnék lenni ( a jog illetve pszichológia is megfordult a fejemben). Most éppen a gazdaságtudományokon kezdtem el gondolkodni...

Tényleg igaz, hogy annyiféle szak közül lehet választani, hogy az ember egyszerűen elveszik, még olyanok is, akik évekig biztosak voltak valamilyen irányban (aztán ahogy közeledik az érettségi, és minden elkezd valóságosabbá válni, százszor is megfordul az emebr fejében, hogy vajon jól döntött-e...)

2017. nov. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!