Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy ne legyek olyan lusta?...

Hogy ne legyek olyan lusta? Van hosszabb távú elképzelésem, de nem tudom hogy valósítsam meg ha ilyen lusta vagyok? (. )

Figyelt kérdés
Igazából végeztem az érettségivel, most szakmán vagyok, de rettenetesen lusta egy ember vagyok viszont ha meg lesz utána technikusira akarok menni aztán pedig még egyetemre is. Ami jelen helyzetben a mostani lustaságommal egyszerűen kizárt, elképzelhetetlen, lehetetlen. Hogyan tudok ezen változtatni? egyszerűen nem értem hogy lehetek ilyen lusta, mert más ennyire nem lusta az én korosztályomban csak én vagyok ilyen esküszöm. Bármit csinálok csak mindig azt kerülöm el amit csinálnom is kéne itt a legfőbb a TANULÁS ... kérlek segítsetek hogyan változtathatok ezen.. 19F

2017. nov. 6. 21:10
 1/1 anonim válasza:

Van egy könyv, én nemrégen olvastam ki, arról szól, hogy hogyan oszd be és, hogy ne pzarold az idődet.Meg ezen kívülsok érdekes dolgot tárgyal az időről. Amióta elolvastam, én lusta létemre kezdem a napjaimat kiegyensúlyozottá tenni ahelyett, hogy nem csinálnék semmit. A könyv címe: Stefan Klein - Az idő titkos lüktetése.

Ha nem szeretsz, könyvet olvasni akkor meg röviden sztem úgy csináld, hogybeosztod, hogy az aznap rendelkezésedre álló idődben mi az amit biztosan meg tudsz csinálni. Ezt be is tartod. Ha nehéz dolgot akarsz elvégezni akkor azt szétbontod, részekre szeded, hogy olyan egyszerű részek legyenek amiket már csak meg kell csinálni, el kell végezni pl Van egy nagy kerted és az egészbe krumplit meg tököt kéne ültetni. Ahelyett, hogy 3-4 órán át csak ezt csinálod oszd be, hogy először megcsinálsz 3 sort aztán még hármat miután pihentél. És azt ne felejtsd el: A stressz oka a kontroll hiánya.

2017. nov. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!