Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan felejtsem el a régi...

Hogyan felejtsem el a régi sérelmeimet?

Figyelt kérdés
Nagyon megkeseríti az életemet a múlton való lovaglás.Nagyon sok rossz érzés van bennem,szeretném elfelejteni,hogy ne így alakítsam a jövőmet.A házasságom is javulna,ha nem hoznám fel állandóan a régi bántásokat.Szeretném,de nem megy.Segítsetek,hogyan tegyem!
2010. máj. 31. 14:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Menj önismereti csoportba. Nagyon sokat segíthet, ha látod magadat kívülről.
2010. máj. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

helló!


Először is a múlt nincs többé, ezt jó ha tudod. S ha nincsen, akkor ugyan miért kellene rágódni rajta, hibáztál megbántad, vagy nem? Ha igen, akkor onnantól kezdve nem kell emészd magad, változtatni a múlton úgy sem tudsz, de a jövőd alakíthatod. Ha valaki pedig múltbeli dolgaiddal cseszeget, akkor "nyelsz" egyet, végig gondolod, s tudod, hogy hiába mond bármit, már nem olyan vagy. Tudod magadról, hogy "jó" vagy, akkor nincs miért sírni. Vagy még mindig úgy érzed, hogy valami nincs rendjén? Ha igen akkor meg kell találd a kiváltó okot, és ott átváltoztatni a gondolkodásodat, visszaemlékezésedet. Tudod minden megközelítés kérdése, minden relatív, van olyan nézőpont, ahonnan nem vagy sem te, sem más vétkes.

Velem is történtek "rossz" dolgok a múltban, de nem izgat, mert azért történt, hogy tanuljak belőle, és sikerült is. Ez a lényeg, úgy fogd fel, hogy az szükséges volt, hiszen ha nem ismered meg a szenvedést, ugyan hogyan különböztetnéd meg a boldogságot? Ha pedig nem képes megbocsátani neked a szeretted, akkor lehet, hogy az nem is szeretet.

Ha nem megy egyedül a változás, akkor tudok segítséget ajánlani, s semmi mást nem kell tenned, csupán olvasni és gondolkozni. Nyugodtan szólj, ha kell ez a fajta mentőöv.


üdv

25/F

2010. máj. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat,másodiknak üzenem:Olvastam én már Luise L. Hay-t,ha arra gondolsz...csak addig jó,míg olvasom.Amikor nem látom pár napig,akkor "visszaváltozik minden" és még azok is feljönnek,amiket olvasás alatt lenyeltem...Ha mást tudsz ajánlani olvasni,nagyonnagyon megköszönöm!
2010. máj. 31. 20:49
 4/5 anonim ***** válasza:

Louise L. Hay -t nem akarom megbántani, de egy picit kevés az, amit ő ad. Egy könyve került a kezembe, Éld az életed címmel, s a felénél abbahagytam. mert nem volt elég magyarázata. Viszont, akkor itt van az, amiből igazi erőt lehet nyerni, cím és szerző a következő.


Paul Brunton : Az Önvaló bölcsessége.


üdv

25/F

2010. jún. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. jún. 3. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!