Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan tudnám feldolgozni/elfe...

Hogyan tudnám feldolgozni/elfelejteni a múltbeli sérelmeimet?

Figyelt kérdés
Mindig is kívülálló típus voltam, így az iskolai évek alatt több bántás, rossz tapasztalat is ért, a jók mellett. Úgy gondolom, nem baj, hogy ezek megtörténtek, mert ezek alakítottak olyanná, amilyen most vagyok. Ennek ellenére, gyakran előjönnek, és ez csak utálatot, gyűlöletet szül, ami meg rossz, durva viselkedést, az pedig újabb rossz élményeket. És ezt szeretném elhagyni végleg. Tehát a gyűlölet csak gyűlöletet szül, én meg nem akarok olyan életet. Mit javasoltok?
2011. jún. 11. 16:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem szánj magadra minden nap egy fél órát minimum, és gondolkozz el hogy miket mondtak rólad, mondd el valakinek akiben megbízol. De én is tudok segíteni. Mennyi idős vagy? Mert ha fiatal, akkor változtasd meg teljesen magad. Keress új társaságot, ismerkedj, indulj tiszta lappal. De az sem baj, ha nem vagy fiatal. Ez mindegy. A lényeg, hogy változtass, mert az új közösség = új programok = új emlékek = elfelejted jó esetben a régieket, vagy hátrébb kerülnek mint a friss, jó emlékek. Én ezt tudom tanácsolni, de ha még el szeretnél valamit mondani, nyugodtan írj rám priviben.
2011. jún. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia,

22 éves vagyok, ez nem tudom mennyire számít fiatalnak. Én annak tartom magam. Most egy elég nehéz, magányos időszakon vagyok túl, azért is jöttek ezek jobban előtérbe. Most "tiszta lappal" fogok kezdeni, egy másik iskolában, de attól függetlenül ezek még bennem vannak, és mint mondtam is, mivel bennem vannak, befolyásolják a viselkedésemet. Bár már próbálok a békére és a nyugalomra törekedni, a vad agresszivitás helyett, de néha nehéz elnyomni. Igen, erre a "fél órára" már én is gondoltam, bár én naplóírás formájában, gondolom úgyis jó lenne. Köszi a választ!

2011. jún. 11. 17:06
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, a naplóírás is tökéletes! És nagyon fiatal vagy még, ilyenkor bármit újra lehet kezdeni. Hajrá! Én szorítok! Amúgy előző vagyok. (első)
2011. jún. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!