Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit gondolsz, mi az életed...

Mit gondolsz, mi az életed értelme?

Figyelt kérdés
Nem számít, hogy mikor olvasod, szánd rá azt a kis időt és válaszolj rá.

2017. nov. 14. 08:13
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Jó hogy ezeket leírtad, sokan nem képesek rá, hogy az ilyen legbelső gondolataikat kifejtsék. Sokakat az sem érdekel, mit miért tesznek, éppen ezért csak élik az életüket. Én nem így gondolkozom, éppen ezért érdekel a többiek véleménye.
2017. nov. 17. 07:03
 12/17 007Prof ***** válasza:
39%

Alapból ne értelme legyen, hanem célja.

Mindegy, mi az, minden embernél más.

Ha megtaláltad a célod, máris megtaláltad

az élet értelmét.

Ennyi, nem kell túlbonyolítani.

2017. nov. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:

Szerintem az élet értelme a kiteljesedés, a boldogság, az önmegvalósítás. Nyilván a kiteljesedéshez szükséges, hogy azzal foglalkozz, amit szeretsz, amiben jó vagy, amiben önmagad lehetsz, olyan emberekkel veszed magad körül, akik értenek és/vagy elfogadnak, szeretnek és ugyanígy viszonyulsz hozzájuk. A kérdés inkább az (számomra legalábbis), hogy mindez lehetséges-e?

Azért találtam rá erre a kérdésre, mivel pont egy olyan periódusomban vagyok, amikor fogalmam sincs, mivel kellene foglalkoznom, miben vagyok igazán jó, milyen közegben érezném jól magam. Csak 23 vagyok, mégis gáznak érzem azt, hogy gyakorlatilag nem tudom, mit kellene kezdenem az életemmel. Persze azzal tisztában vagyok, hogy majd szeretnék családot, de nem gondolnám, hogy "ennyivel" beérném. Úgy gondoltam, hogy megtaláltam azt a munkakört, amiben kiteljesedhetek, amiben értékelnek, amiben amúgy tudom, hogy jó vagyok, de be kell látnom, hogy nem tesz boldoggá, nem tesz teljessé. Tisztában vagyok azzal, hogy emberek milliói élik le úgy az életüket, hogy nem élik meg a kiteljesedést, de nem gondolnám, hogy én erre képes lennék. Úgy valójában nincs is értelme, számomra legalábbis semmiképp.

2017. nov. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
007Prof neked mondom, én is így gondolom, de nem válaszoltál semmire, vagy csak egyszerűen nem értetted a kérdést. Pont azt kérdeztem, hogy neked mi személy szerint az életben a célod/életed értelme, nem pedig hogy kötekedj a megfogalmazásban
2017. nov. 22. 09:23
 15/17 2*Sü ***** válasza:

Nem hiszem, hogy 007Prof a megfogalmazásba kötött volna bele. Inkább úgy érzem, megkülönböztetett két fontos dolgot, ami sokszor összemosódik a legtöbb emberben. Az élet célja és az élet értelme alapvetően két különböző dolog. A cél valamilyen állapot, aminek az elérésére törekszik az ember. Az élet értelme meg az az érzés, hogy a tetteink, döntéseink valamilyen vezérelv alapján történik, hogy a kitűzött cél túlmutat a halandóságunkon, az egónkon, a szubjektív létünkön.


Mindenesetre az élet értelme nehezen fogalmazható meg. Az életcélok mentén majd körvonalazódni fog, de az élet értelme nem az kitűzött életcél maga, az csak keretet, formát ad neki. A lenti idézetben a kisebb nagyobb célok, életcélok csak a paprikák. Az élet értelme meg a koszorú. Ilyesformán persze megkérdezheted, hogy kinek milyen céljai vannak, de abból nem biztos, hogy te sokkal bölcsebb leszel, mert valószínű a te igazi céljaid mások kellenek, hogy legyenek. Az életre nincs univerzális recept, neked kell kikeverned a számodra helyes receptet. Gyűjtsd a paprikákat, aztán ha jól csinálod, majd alakul belőle a paprikakoszorú.


Örkény István: Az élet értelme


Ha sok cseresznyepaprikát madzagra fűzünk, abból lesz a paprikakoszorú.

Ha viszont nem fűzzük fel őket, nem lesz belőlük koszorú. Pedig a paprika ugyanannyi, éppoly piros, éppoly erős. De mégse koszorú.

Csak a madzag tenné? Nem a madzag teszi. Az a madzag, mint tudjuk, mellékes, harmad­rangú valami.

Hát akkor mi?

Aki ezen elgondolkozik, s ügyel rá, hogy gondolatai ne kalandozzanak összevissza, hanem helyes irányban haladjanak, nagy igazságoknak jöhet a nyomára.

2017. nov. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 007Prof ***** válasza:

2*Sü eltalálta, nekem igazán már nem is kellene vála-szolnom. Egyébként bocs, ha félreérthető voltam, mert tényleg nem kötekedni akartam.

Amúgy eddig az volt a célom, hogy felneveljem a gyerekeimet. Ez adott értelmet annak, miért kelek fel hajnali négykor. Cél teljesítve, a gyerekek felnőttek, saját lábukon állnak. Most keresek új célt, ezzel együtt új értelmet is az életemnek. (Ez sem kötekedés!)

Egyébként pedig unokára várok :)

2017. nov. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezeket a válaszokat, abszolút egyetértek. Itt a példa arra, hogy lehet értelmesen is véleményt formálni és megindokolni a magad igazát.
2017. nov. 23. 15:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!