Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » 3,5 év után butaság otthagyni...

3,5 év után butaság otthagyni az egyetemet?

Figyelt kérdés
A szakot már nem szeretem, sikerélmény sincs mostanában benne. Erősen gondolkozok , hogy ott hagyjam az egészet , alig látok ki a problémákból. A várost sem szeretem, ahol van a képzés . Kiégtem úgy érzem. Osztatlan tanárképzésen vagyok, de tanár sem szeretnék lenni. Maximum elkezdenék a saját városomban egy anglisztika szakot(amin vagyok most: tesi-angol) mert úgy érzem azt így külön szakkent szeretném. Otthonról bejárni stb. Az utolsó opció , hogy ott hagyom az egész felsőoktatást egy ideig. Idő, pénz , energia karba veszne ezt tudom. De szeretnék már dolgozni. Megbannam a dolgot? 22F

2017. nov. 18. 08:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetem elvehette a kedved attól hogy ott tanulj, de még attól is hogy tanár legyél, eltaláltam? Én is megízleltem ugyanezt, a kiégéssel együtt. Viszont már nem sok van hátra a befejezésig, gondold át és lehet hogy végig kéne járni. Bár saját bőrömön tapasztalva tudom hogy nagyon is sok az a hátralévő idő ha az ember kiégett. Nekem még attól is elment a kedvem hogy alkamazott legyek a végzés után. Inkább nulláról építettem fel saját megélhetési forrásaimat, amit viszont nem bántam meg.

Két kedvenc idézetem:


"A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van."

(Bob Dylan)


"A boldogság ott kezdődik, amikor azt csinálsz, amit akarsz, és nem azt, amit mondanak."


De nem bántam meg hogy annak idején kiégtem, mert így megtanultam azt hogy soha ne legyek rabszolga. Mert értelmiségi pályán, úri munkát végezve is lehet az ember rabszolga. Ha nem így lenne akkor ismeretlen fogalom lenne a burnout, a kiégés. A szolgaság, a mókuskerék is olyan mint a függőségek (alkohol, drog), tönkreteszi az ember életét.

2017. nov. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Jó , de mit tegyek ? Sajnalnam a belerakott sokmindent. Utálom az egészet már . A család hallani sem akar róla . De én biztos vagyok benne , hogy valahogy megcsinalnam az életemet.
2017. nov. 18. 09:02
 3/13 piriiiii ***** válasza:
100%

Ne hagyd ott.

Ezt én úgy mondom, hogy jelenleg én is nagyon ott akarom hagyni, szintén osztatlanon vagyok, 10 félévből még csak most fejezem be a harmadikat. Nekem egyszerűbb, könnyebb lenne otthagyni, de ha a helyedben lennék, és már csak másfél évem lenne hátra, azt nevetve befejezném. Az már semmi az addigi időszakhoz képest, ott már tényleg nagy kárbaveszne 7 félév kidobása az ablakon...

2017. nov. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt mondom hogy csináld végig.
2017. nov. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Amikor én akartam otthagyni, anyám két kérdést tett fel:

- Mit csinálnál helyette?

- Amit helyette csinálnál, azt sokkal jobban szeretnéd?


Ha van határozott válaszod a két kérdésre, akkor oké.

2017. nov. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hetek óta altatóval alszok, depresszív hangulatom van. Nincs határozott valaszom rá ! De nincs is kedvem folytatni ezt az egész szart.
2017. nov. 18. 09:41
 7/13 anonim válasza:
66%
Ha tudod, szerezd meg a wc papírt (diploma), mert a papír országában(magyarország) a húgyagyúaknak még mindig ez a fétise, olyan szakmában is előny a wc papír, aminek semmi köze nincs ahhoz amit tanultál sajnos.
2017. nov. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
6%

"Hetek óta altatóval alszok, depresszív hangulatom van."

Mert egy hisztis kis pötsch vagy, akinek még fogalma sincs az életről.


"Nincs határozott valaszom rá !"

Látod, a nyafogás helyett pélfdául kereshettél volna valami alternatívát. Mert a munkanélküliséget, a kilátástalanságot, a szüleid állandó - és jogos - baszogatását ugyanígy nem fogod élvezni.


"De nincs is kedvem folytatni ezt az egész szart."

Lásd első pont.

2017. nov. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mennyi van még hátra?
2017. nov. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Otos valaszolonak igaza van. En otthagytam a sulit pont ennyi ido utan, de pontosan tudtam, mit akarok helyette csinalni. Nem bantam meg a dontesemet, megtalaltam a helyemet es sokkal nyugodtabb lettem. De ha nincs semmi otleted az gaz, nem tudom mit javasolhatnek. Ennyi ido utan mar igazan ismerhetned az adottsagaid es a vagyaidat is. A szulok sokkal tamogatobbak, ha nem azt latjak h menekulsz, halogatsz, hanem rendesen meg tudod indokolni a donteseidet es vannak terveid. Harminc evesen is tanulnak az emberek uj szakmat, koltoznek, nem csak kirugas miatt keresnek uj munkat, hanem csak ugy, szoval a valtashoz sosincs keso, viszont cel nelkul tengeni-lengeni meg fiatalon is luxus.
2017. nov. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!