Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Lehetnék orvos? Vagy esetleg...

Lehetnék orvos? Vagy esetleg légimentő/mentő?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok. Összesen az átlagom olyan 4.7 körül szokott lenni. Egyedül a kémia az, ami nem igazán megy. Viszont ez gondolom elég fontos ahhoz, hogy felvegyenek orvosira, esetleg mentőtisztire. Van esélyem a kémia nélkül is valahogy, vagy ez nagyon alap? Olyan 3-as 4-es vagyok kémiából. Mik lennének követelmények ahhoz, hogy felvegyenek egyetemre vagy főiskoláa? Melyik tantárgyakat kéne nagyon megnyomni? Kérlek segítsetek. Tudom, hogy ott van sok oldal, ahol erről olvashatok de szinte mindenhol mást írnak. Kétségbe vagyok esve, mert az ismerőseim már mind tudják mit akarnak gimnázium után. Köszönöm!:)
2017. nov. 22. 19:40
 1/1 anonim válasza:
100%

Amikor én felvételiztem, lehetett választani, hogy emelt biosz mellé még közép fizikát vagy közép kémia érettségit szeretnéd beszámíttatni. Én is mindig gyenge voltam kémiából, ezért fizikával mentem orvosira. Szóval nem kéne probléma legyen.

Viszont aztán 2 évig nagyon kemény a kémia az egyetemen, bele kell majd húznod.

Sok sikert.

/egy orvos/

2017. nov. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!