Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Néha érzitek azt az életben,...

FalledAngel kérdése:

Néha érzitek azt az életben, hogy szükségetek lenne egy "mentorra", aki tud tanácsot adni számotokra?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor Ti kitől kérnétek segítséget? Férfitól vagy nőtől inkább?

És mernétek is segítséget kérni? :)


2017. nov. 23. 20:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Meg szoktam hallgatni mások tanácsait, ötleteit. Persze a saját eszemmel mérlegelem hogy jó-e az a tanács vagy sem. Nem számít a tanácsadó kora és neme, csak az infó értéke.
2017. nov. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
igen, de sajnos nincs
2017. nov. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen pl. most is.Jártam azelőtt mentálhigiénés szakemberhez beszélgetésekre,az jót tett,de elég sokat fizettem is érte.Férfi volt az illető és nagyon jól vezetett.Általában szivesebben beszélek nőkkel lelki dolgokról,de az egyén beállitottságától is függ.
2017. nov. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, szoktam néha így érezni.Bár szerintem előnyösebb, ha mindent mg tudunk oldani magunk.Hogy kitől kérnék segítséget?Ebben ettől, abban attól.Hogy nő vagy férfi, mindegy.Csak tudjon hasznos tanáccsal szolgálni.És igen, ha tényleg kell, merek segítséget kérni.
2017. nov. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
71%

Nem föltétlenül. Nem hinném, hogy ez csak 1 ember felelõsségére kéne terelni, sok embertõl kérhetek tanácsot sok dologban. Pl. ha egy személy nagyon okosnak tartok a környezetembõl, mert általában okosakat mond, hiába kérdezek olyan témákban, amiben annyira nem jártas. Inkább megkérdezek egy szakembert.

Itt egyáltalán nincs meghatározva, hogy miben kellene a tanács? Pénzügyben, vagy családi/emberi kapcsolatok, vagy egészség fenntartás?

Szerintem csak a filmekben van annyi “mindent tudó” mentor, a valóságban elég kevés. Szerintem vannak emberek, akik önbizalom problémákból szeretik kikérni mások véleményét, és szinte bármit elfogadnak, mert jobban bíznak másokban, mint saját magukban. De ha kikéred olyan valakinek a tanácsát, aki nem tud sokkal többet nálad, az nem vezet elõre. Senki sem mindenható.

Ha segítséget is kérek, nem mérvadó, hogy férfi-e vagy nõ, inkább az, hogy legyen tapasztaltabb nálam.....

2017. nov. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!