Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Van igy értelme az életnek?

Van igy értelme az életnek?

Figyelt kérdés

Sokszor azon gondolkodom hogy miért születtem meg hogy mi értelme az életemnek, egyszerüen semmi sem sikerül, mindent amit teszek rosszul sül el, igazi barátaim nincsenek, a családom egy katasztrofa, a szerelembe sem vagyok valami szerencsés.

Egyszerüen nincs amiért éljek.

Sokszor ugy érzem hogy nem szeret senki és hogy jobb lenne ha nem lennék.

Van mikor hajnalokig fennt vagyok (3-4 ora) mert nem tudok aludni, egyfolytába csak azon gondolkodok hogy lehetne jobb, mit kéne tennem, mit rontottam el, miért vagyok ilyen szerencsétlen?

Csak ülök az ágyamon vagy járkálok a szobámba és gondolkodok ezeken.

Egyszerüen nem látom a jövőmet, még azt sem hogy mi lesz velem 1 honap mulva.


2010. jún. 1. 22:12
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Jól átkúrod magad ezzel, és még sajnálod is magad mellé. Amint elkezdesz arra figyelni, ami tényleg van, amit épp tehetsz, ami pont arra jár, akkor leesik, miről beszélek. Később úgyis elül ez, és le tudsz állni úgy, hogy tényleg semmit nem csinálsz, és semmi nem érdekel, mert semmi nincs. Talán most is érted. Nincs szükség a bonyodalomra, az a drámák kelléke.


Ha az élet értelme érdekel, akkor talán keresd meg. Olykor konzultálhatnánk is, ki mire jutott. Egy ideje rajta vagyok, és még mindig ott tartok, hogy nem biztos, hogy erőltetni kéne. Ez naponta is eléggé sok olvasást jelent, rendszerint olyan könyvekből, amiket elvileg a kezembe nem vennék. Na így már kezd érdekes lenni, és még mindig nem beszélünk valódi kalandokról...

2010. jún. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

én is pont ilyen szerencsétlen vagyok..soha semmi nem sikerül, vagy legalábbis nem úgy ahogy szeretném, az összes szerelem csalódásra végződik.. stb.

ez ellen nem nagyon lehet mit tenni, de ha megpróbálsz optimistán viselkedni, könnyebben szerzel magadnak barátokat, akik megkönnyítik az életedet, és sokat tudtok együtt nevetni, jobb kedved lesz, és nem fogod többé ezt az emos szöveget osztani, h nincs miért élni, és nincs értelme az életnek.. ha pozitívan gondolkodsz, előbb v utóbb a szerelem is összejön, és mégtöbb barátod lehet

2010. jún. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
aki nem lát értelmet az életben, annak a depresszió vmilyen formálya van ...pszichomókushoz kell menni.
2010. jún. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Menj dokihoz.
2010. jún. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
énis így vagyok.
2010. jún. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Plusz pontért:


Mitől olyan biztos, hogy szükség van arra, hogy "értelme" legyen?


Vegyük végig "bután" a kérdést:


Ha nincs értelme, de még nem tudod, akkor vagy keresed a választ, vagy nem tudom mi.


Ha van értelme, de nem tudod, akkor ld előző.


Ha nincs értelme, és ezt tudod, akkor min kellene csodálkozni?


Ha van értelme és tudod, akkor mi volna más, mint mielőtt rájöttél?


Az ilyesmi személyes dolog, csak "belül" értelmezhető (meglepően sok ilyen van, a legtöbbről a legtöbben nem is gondolnák). A könnyebb esetek közé tartozik, mert csak egy álláspont, nem több. Azon meg egy vállvonásnyi erőfeszítés változtatni szerintem. Legalábbis nem az a gyakoribb, hogy az ember befordul, mert nem eszik eléggé sokszínűen, mert csak olyan ingereket enged be, mert olyan leírhatatlan nevű fizikai elváltozásai vannak, vagy mert ezt nyerte tombolán. Egy nagy IGEN arra, ami JÓ a hordozza a választ magát.

2010. jún. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ne keress semmiben értelmet,gondolkodj kevesebbet és próbáld csak megélni a pillanatot.

19F sorstárs

hány éves vagy?

2010. jún. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

rhonda byrne: A titok

Ha nem szeretsz olvasni ajánlom a filmet.

2010. júl. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!