Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Önök miért élnek? Öngyilkos...

Önök miért élnek? Öngyilkos legyek? Mi értelme így az életnek? Meg a hosszú magyarázatom.

Figyelt kérdés

Minden nap azon gondolkodom, hogy annyira fölösleges élnem. De most komolyan. Mikor hazajövök a munkából, hulla fáradt vagyok, és semmire sincs időm, de a vicc, hogy nem is keresek vele annyit, hogy megéljek normálisan. Épp hogy annyi időm van hogy este vacsoránál megnézzek 1 filmet, és ennyi az egész szórakozásom. Hétvégén is sokszor dolgozok, van hogy éhen megyek be, mert a fizetés nem húzza az utolsó napokig. A kaján lehet spórolni, de a felszólításokat már nem húzhatom tovább. Ha hétvégén nem megyek, akkor általában már semmire sem marad energiám, elmegyek egy haveromhoz, megiszunk 1 sört és beszélgetünk, vagy rokonokat látogatok.

Emellett a szeretteim egészségi állapotával is gond van, de igazi barátaim nincsenek, se párom, a családalapításról álmodni se merek. Azon gondolkoztam, hogy külföldre kimennék, de ahhoz meg tudni kellene németül, mert messzebbre nincs pénzem kimenni. Csak már azt is megtanulni annyira fárasztó lenne így a munka mellett magamtól. Pénzem meg nincs rá.


Ti éreztétek már hogy kilátástalan a jövőtök és az életetek? Hogy sikerült túljutni ezen? Szerintetek mit csináljak?


Mert ez már pár éve ott motoszkál bennem, hogy évek óta nem vagyok boldog, de elégedett sem, és úgy gondoltam hogy most már ki kell tűznöm egy időt, amennyit adok magamnak, és ha semmi se változik, akkor felvágom az ereim, vagy felakasztom magam. Állítólag az akasztás nem annyira fájdalmas, és sikeresebb mint az érvágás.

Nem tudom kihez forduljak.


2011. szept. 20. 21:10
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Nekem mindennap motoszkál a gondolat a fejemben. Próbáltam könyveket olvasni pozitív gondolkodással kapcsolatban, de kudarcot vallottam.

21/F

2011. szept. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
elsőnek: 21 évesen még nem ilyenek kéne gondolkodnod
2011. szept. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem nem kéne ilyen könnyen feladnod!

Az öngyilkosság megfutamodás a problémák elöl. És egyben gyávaság is.

Írásod alapján talán nem ártana felkeresned egy szakembert. Ő biztosan tudna neked segíteni.

2011. szept. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

kérdező, hány éves vagy?


ne vágd fel az ereidet és ne is akaszd fel magad, hidd el hogy mindkettő kib. mód fájdalmas lenne és másodpercenként ezerszer megbánnád, a leírtakból úgy tűnik, több eszed van annál, hogy felvágd az ereid vagy felakaszd magad...


majdcsak lesz egy nő, aki észreveszi, hogy ez ilyen kitartást értékelni kell, aztán hajrá


németül valóban nem lehet máról-holnapra megtanulni, az rohadtul nehéz, tudom, hidd el :)

2011. szept. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Ne időt tűzz ki és várd a változást, inkább tűzz ki egy célt és próbálj küzdeni érte... egy álmot. Ha így gondolkozol, nincs nagyon mit veszítened. Öngyilkos viszont sose légy. Amúgy egyáltalán nem vagy egyedül az érzéseddel, el sem tudod képzelni, és el sem mered, hogy mennyien vannak kétségbe esve az élettel kapcsolatban. Fel a fejjel, ne add meg a rosszakaróidnak azt az örömet hogy elérjék a céljukat ;) :) .!!!
2011. szept. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
ne légy öngyilkos semmikép.az nem megoldás keress jobb munkahelyet vagy tanulj valami szakmát de ne futamodj meg.
2011. szept. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

1.: nem könyveket kell olvasnod.


minden emberben feltűnik a kilátástalanság érzése.. nem tudom, arra gondolok, ha egyszer én is ennyire életunt leszek, mint az itt megnyilvánuló egyén, talán én is ezt az utat választom, mert miért ne..

én még fiatal vagyok, csak azt tudom mondani amit én érzek. én érzem minden egyes lélegzetvételnél hogy nem éri meg eldobnom az életem. mert csoda. ez közhely. de csak ez, ami éltetni tud. nem tudok mást mondani, mint a közhelyt hogy meg kell találnod magad a világban. nem a nagy dolgokban, nem arról beszélek. akinek ez nem megy, gyenge, és kihull a sorból. ez van. mi az nekünk.. milliárdos emberiség.. a lényeg, hogy neked kell érezned: értékes vagy. valamiért. magadnak. és ezért nem adod fel!

2011. szept. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Tegezzél, am sztem ha nem kéne élned, akkor az Isten nem adott volna neked életet, ő azt akarja hogy te élj, hisz ezért adta neked mondjuk más helyett az életet. Becsüld meg az életet, mert abból másik nincsen! Régebben én is gondolkoztam ezen, néha most is, de aztán gondolkozok megint és azt mondom magamnak: áhh a fene! Nekem élnem kell, és megmutatni másoknak mit is tudok! Becsüld meg =)
2011. szept. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

És én mi elől futamodok meg? Hogy végigrobotoljak még 30 évet?


27 vagyok, és nem hiszem hogy a nők ezt értékelik. A nők azt értékelnék ha lenne pénzem.


És milyen célt tűzzek ki hogyan küzdjek érte? Minden nap kitűzöm a célt, hogy bemegyek munkába és végigcsinálom, nekem már az is megerőltető, hogy kitűzöm hogy nem akasztom fel magam pont ma, hanem majd ráér még. De vártam már eleget.

Az lenne a célom hogy kimenjek külföldre, hátha ott tudok valamerre haladni és nem csak nyomorogni. Ott még nyugdíjat is fogok kapni. Csak tudom hogy így sosem lesz erőm semmihez, hogy semminek nem is látom értelmét.

2011. szept. 20. 21:32
 10/23 anonim ***** válasza:
Sajnos köszönhető ez az ÁTLAG helyzet az ország vezetésének is, és most nem politizálni akarok, de az ország szegénysége az ok, hogy sokan ebben a cipőben járnak, és kérdem én, érdemes lenne ezért meghalni? Pár önző emberért mindent eldobni? Szerintem ha már az ember egyszer él, akkor használja ki, és várjon a csodára, ami bármikor bekövetkezhet, neked is lehet szerencséd kedves kérdező. Most nem adok életviteli tanácsokat, hogy esetleg menj kisebb lakásba, albérletbe, stb, mert nem tudom, hogy hogyan is élsz, de a lényeg, hogy ne add fel!!!!!!
2011. szept. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!