Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi legyek, ha nagy leszek?

Mi legyek, ha nagy leszek?

Figyelt kérdés

Mostanában nagyon foglalkoztat ez a kérdés. Tizenegyedikes vagyok, és még nem tudom, hogy mivel szeretnék tovább tanulni. Sokan vannak így, tudom, de ez nagyon frusztráló. Rengeteget gondolkozom a jövőmön, de sajnos mindig másképpen képzelem el, és rossz érzéssel tölt el ez a bizonytalanság :/ Januárban menni fogok pályaválasztási tanácsadásra, de addig is tudnátok ötleteket mondani.

Írok egy kis információt magamról:

Szeretem a biológiát, különösen az állatokat... Elég szociális típusnak mondanám magam, ezért a munkában is társaságban szeretnék dolgozni. Ezen kívül szeretek magyarázni,szeretem a gyerekeket. (A kutyák és a gyerekek olykor agyon boldoggá tudnak tenni). Szeretnem a kreatív munkákat, ahol van lehetőség a fejlődésre. A nyelveket is szeretem, gondolkodom rajta, hogy külföldre költözzek. Szeretnék egy biztos állást biztosító szakmát. Nem feltétlenül szükséges, hogy nagyon jól keressen, de meg lehessen belőle élni.

Ha valaki tudna nekem valamit ajánlani, szívesen fogadom. :)



2017. dec. 24. 19:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tanulj mehatronikát. Semmi köze a se az állatokhoz se a gyerekekhez viszont keresett szakma.
2017. dec. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát... Utánanéztem, de nem igazán hozott lázba :D Azért, köszi :)
2017. dec. 24. 20:01
 3/11 anonim ***** válasza:
Ezek alapján nekem a tanári pálya ugrott be elsőre. Emberekkel dolgozhatsz, lehetsz kreatív. Taníthatod a kedvenc tárgyaid és az egyik legbiztosabb munkahely.
2017. dec. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is gondoltam erre. :) Csak nem tudom, hogy külföldön mennyi lehetősége van egy magyar anyanyelvű tanárnak... Nem tudom, hogy keresettek-e egyáltalán. Mert attól félek, hogy ha kimennék pl. Németországba, akkor nagyon jól kéne tudnom németül ahhoz, hogy egyáltalán megfontolják egy hozzám hasonló tanár felvételét. :/ Bár nem tudom...
2017. dec. 25. 21:02
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha külföldön akarsz dolgozni, főleg ha emberekkel akarsz dolgozni, akkor nagyon jól kell tudnod az adott nyelvet. Ha mégis külföldre akarsz menni nyelvtudás nélkül, akkor legyél villanyszerelő, programozó, náluk nem elvárás a profi nyelvismeret, de ezek nagyon nem illenének hozzád.

Ha nem akarsz nyelvet tanulni, akkor ne menj külföldre.

2017. dec. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nyelvet tanulni akarok, és szeretek, de még ha meg is tanulnék egész jól, akkor sem hiszem, hogy szívesen felvennének tanárnak. :/
2017. dec. 25. 22:03
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha jól beszéled a nyelvet, akkor senkit nem fog zavarni, hogy külföldi vagy, ezen ne aggódj:)
2017. dec. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ez megnyugtató, köszönöm. Ezt akkor megfontolom még.
2017. dec. 27. 20:57
 9/11 anonim válasza:
Szerintem neked jól illene az állatgonodzási szakma. Ott állatokkal foglalkozhatsz és nem számít, hogy hol laksz. Mindenhol lehet találni ilyen munkát, és a nyelvet sem kell annyira tudni. Szerintem neked ez pont jó lenne, amikor szociális vagy és szereted az állatokat. Persze itt sokat is lehet fejlödni! :)
2017. dec. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Beállítottság szempontjából humán vagy reál vagy-e?
2017. dec. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!