Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy tudnám meg hogy "mi...

Hogy tudnám meg hogy "mi legyek ha nagy leszek? "

Figyelt kérdés

Lassan 16 éves vagyok közgazdasági középsuliba jöttem de nem azért mert tetszik ez hanem azért hogy ne csak fiú iskolába menjek, vagy csak lány suliba..

Régebben voltak ilyen elképzeléseim hogy szeretnék rendőr, vagy űrhajós lenni, katona, ilyesmi de ezek ma már vagy nem érdekelnek, vagy lehetetlen.

Nagyon nagyon sokat gondolkoztam ezen hogy mi lehetnék, de nem jut semmi eszembe, nem szimpatikus egy munka sem. Sőt ha megkérdezik hogy mi akarok lenni akkor körülbelül egy majom tapsol a fejemben egy cintányérral a kezében.

Jelenleg 2 nyelvet tanulok Angolt és Németet. De ha választani kéne inkább az angolt választanám és bíznám rá az életem.

Szeretem az emberek társaságát, viszont csendes típus vagyok. Tantárgyakból érdekel a történelem,fizika de jó tanulónak nem mondhatom magam, hanem inkább átlagosnak(3.6-3.7), sőt soha nem is tanulok inkább csak puskázok vagy az ami rám ragadt az iskolában mert nem bírom rávenni magamat a tanulásra egyszerűen. Tehát a kérdésem az, hogy hogyan tudnám végre meghatározni azt hogy mit szeretnék dolgozni ha felnövök? hamar elrepül az a két év az iskolából, és tervezek egyetemre vagy főiskolára tovább menni valahogy.

Valakinek volt hasonló problémája esetleg? Hogyan döntötte el, mesélje el az ő történetét !:)

15/F


2016. jan. 7. 19:41
 1/3 A kérdező kommentje:

Jah és imádom az öltönyös, hivatali embereket.

Mármint nem konkrétan az embereket hanem az öltözködési stílust.

2016. jan. 7. 19:55
 2/3 anonim válasza:

[link]

itt 2-3 kérdéssort kell kitöltened és kiadja, hogy mi is passzol hozzád. Regisztráció szükséges.

Remélem segítettem :)

2016. jan. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Nekem 24 évesen sikerült döntenem ebben a témában. Nem könnyű dolog ilyen fiatalon választani. Amit viszont javasolni tudok neked, hogy a végső döntésednél ne hallgass senki "bölcs" tanácsára. Középsuli után én így mentem egyetemen olyan szakra, ami igazából nem is érdekelt, két évem ment a levesbe... és kezdhettem újra.


Fontos, hogy kiállj amellett ami érdekel, akkor is ha szakmunka, diploma, vagy doktori, ha jó leszel benne meg tudsz majd belőle élni. Fontos, hogy szeresd is és élvezd is, amit csinálsz majd és ne csak a társadalmi elvárások vezessenek a célod elérésében.


Nekem a döntés meghozásában nagyon sokat segített Brian Tracy, Phoenix szemináriuma (neten keress rá), de ajánlom figyelmedbe Napoleon Hill munkáit is. Tanulj sikeres emberektől, akik megvalósították céljaikat és jó döntéseket hoztak életükben!


25F

2016. jan. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!