Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Akinek van önismereti és...

Akinek van önismereti és pszichológiai háttértudása, annak könnyebb megküzdeni egy lelki nehézséggel?

Figyelt kérdés
2017. dec. 27. 20:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint nem. Megérteni könnyebb, de megküzdeni vele semmivel nem másabb, talán annyival könnyebb, hogy lehet tudni hol keressük a probléma megoldását. De összképben maga a küzdelem nem folyik le könnyebben. Saját magamat hoztam fel példának, évek óta küzdök lelki gondokkal, és mindet ismerem már. Nem jutok vele sehova.
2017. dec. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül. Attól, hogy ebben ismeretei vannak, és jobban átlátja a lelki/érzelmi folyamatokat, még lehet tanácstalan a saját problémájával kapcsolatban.
2017. dec. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát ehhez tudni kellene, hogy mi is a "lelki nehézség" tárgya. De amúgy igen, megfelelő önfejlesztéssel, önszeretettel és önismerettel el lehet érni, hogy objektívabbak maradjunk, ne tudjanak annyira megérinteni bizonyos dolgok.

Tehát nem is az a lényeg, hogy a tudatosabb emberek könnyebben küzdenek meg a lelki nehézséggel, hanem az a kulcs, hogy sok dolog nem válik számukra lelki nehézséggé, ami másoknak igen.

Én legalábbis a tudatosodásom és fejlesztéseim eredményeképpen így élek. Egyszerűen egy csomó dolog, amin adott esetben képtelen vagyok változtatni, lepereg rólam, nem érint meg, le tudom szarni.

2017. dec. 28. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
66%

Az, hogy a saját problémáidat felismered-e, megnevezed-e és gyógyítgatod-e, a fokmérői a felkészültségednek. Ha elolvasgattál mindenfélét, de nem tudod használni, akkor azt ne nevezzük háttértudásnak. Azt nevezzük az egyszerűség kedvéért a "mindenfélét elolvasgattam" kategóriának. Szükséges, de nem elégséges ahhoz, hogy autonóm személyiséggé/kvázi öngyógyítóvá válj.


Értelemszerűen ha tudod, h miért robbant le a kocsid, az nem azt jelenti, hogy meg is tudod javítani. A pszich. kérdések azonban nem ilyenek. Mondok egy példát: a Johari ablak nevű teszttel még azt is ki lehet mutatni, mi az, amit nem bírsz látni magadban. Vagyis még a tudásod és nem tudásod határán átsegítő módszerek is léteznek.


Mindenkit arra biztatok, gyúrjon többre, mint a háttértudás. Gyúrjon önismeretre!

2017. dec. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!