Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem hallom a gondolataimat,...

Superlikomak kérdése:

Nem hallom a gondolataimat, még soha sem hallottam és nem vagyok biztos benne, hogy mások hallják-e vagy sem. Ti hallotok "hangot" a fejetekben, ha gondolkodtok?

Figyelt kérdés
Tudjátok, például rajzfilmekben amikor egy karakter gondolkodik, akkor a saját hangján teszi, amit persze mi is hallunk. Erre mindig azt hittem, hogy csak így kívánják megmutatni a nézőknek, hogy gondolkodik a szereplő, de a valóságban persze tudjuk, hogy senki sem úgy gondolkodik. Ezt megkérdeztem a testvéremtől, aki viszont azt mondta, hogy tényleg úgy gondolkodik. De én főleg képekben gondolkozom, vagy teljesen máshogy. Most akkor ez hogy van?

2018. jan. 11. 21:33
 1/5 anonim válasza:
Ez elég érdekes, én hallom a gondolataim. Mármint az agyi fülemmel, vagy nemistudom :D Mikor álmodsz sem szoktál "hallani" semmit? Csak néma álmaid vannak?
2018. jan. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mikor komolyan gondolkodok nem szoktam vagy nem is tudok figyelni arra hogy hogyan gondolkodok, de ha akarom akkor tudom hallani a gondolataimat.
2018. jan. 12. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én beszélek a gondolataimban a legtöbbször. Néha rossz, mert ha sikítok a fejemben, olyan szédülős érzés rossz, úgy tudnám leírni, mint mikor max hangerőn ordít a füledben a zene fülhallgatón, és valahogy kong a fejemben az üvöltésem, na mindegy, érdekes érzés. Meg azt nem szeretem ha nem tudok kimondani szavakat valahogy belegabalyodik a nyelvem, és akkor muszáj hangosan kiejtenem és miután sikerült hangosan kimondanom nyugtázom magamban, hogy még tudok beszélni normálisan néha. Szóval én halloma gon dolataimat. Meg látom is. De nem csak az én hangommal tudok gondolkozni, bár ezt még nem sokszor próbáltam. Valahogy már megszoktam az én gondolathangomat. De hiányzik egy fiú, lehet kevésbé hiányozna ha hallanám a hangját még ha csak magamban is... ezzel annyi a baj, hogy nem emlékszem teljes mértékben a hangjára és így egy kis gondot okos ez, de megoldoik majd
2018. jan. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Metionin ***** válasza:
Én hallom. Kommentálni is szokott ha valamit elcseszek vagy ilyesmi.
2018. jan. 15. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Általában én sem hallom, csak úgymond "tudom", hogy min gondolkodom, viszont ha szeretném, akkor én is tudom hallani, tehát szavakba önteni és elmondani magamnak, és úgy általában sokkal mélyebben megértem a gondolatmenetet, mintha csak átsuhan az agyamon.
2022. jan. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!