Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért érzem így magam? Hogy...

Miért érzem így magam? Hogy változtathatnék ezen?

Figyelt kérdés

Van egy problémám. Alapjáraton egy kedves lány vagyok, szeretek uj embereket megismerni, de azert szeretek egyedül is lenni. Vannak barataim, baratnoim, de valahogy mindig az van, hogy ok inkabb masokkal vannak együtt, tehát engem nem hívnak el ide oda, ezért az esetek többségében egyedül vagyok otthon. Viszont azert vannak helyek amikre nem szívesen megy egyedül az ember, például bulizni. Ilyenkor mindig rettegek elhivni valakit, ugy erzem rájuk akaszkodom es igazából csak kedvessegbol valaszolnak, felek hogy zavarom oket stb.

Na most erre keresnek ötleteket, hogy ez mitol lehet. Onbizalmam rendben van, szeretem is magamat megis mintha bajaim lennénk a szociális viselkedesemmel. Pedig kedves vagyok, érdeklődő is valamennyire, ráadásul itt van a tény hogy szeretek uj embereket megismerni mégsem tudok, nagyobb tarsasagokhoz felek es nem is tudok bekapcsolódni, ha meg egy egy lannyal leszek joba, akkor veluk is mindig eljutok oda, hogy félévente egyszer ha talalkozunk es akkor is en kezdemenyezek nagy rettegésben, miszerint elutasítja a dolgot. Valami belső oka biztos van ennek de en egyedül nem tudom rájönni.

Gondolkoztam azon, hogy talán a kisugarzasomon is valtoztatnom kene valahogy, lehet a sok egyedullettol megszokom hogy ilyen tipikus semmilyen hangulatom van es ez meg is latszik. Nem tudom, esetleg valami segítség ezek ellen, hogy mit tegyek az ellen, hogy ne feljek mondjuk egy találkozót kérni a barátaimtol, hogy ne rettegjek egy visszautasitastol illetve hogy hogy legyen nyíltabb, közvetlenebb?

(Egyébként direkt ebbe a kategóriába irtam a kerdest es nem a barátságba, bár sokat gondolkoztam melyikbe illene de inkabb erre tippeltem)

Köszönöm előre is a valaszokat!

20/L



2018. jan. 19. 14:46
 1/5 anonim válasza:

ez engem is érdekelne, némileg passzol a helyzetünk

Remélem valaki tud valami okosat írni

2018. jan. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ja es plusz egy kérdésként az is érdekelne, hatha van valakinek valami tippje hogy miert mindig olyan emberekkel ismerkedek ossze, hoz ossze az élet akikkel valahogy sose leszünk annyira jóban, kulonbozunk? Sajnos a baratai kapcsolataim többsége elég felszínes, beszelunk néha mi van a másikkal meg talán félévente egyszer elmegyünk valahova de ennyi. Nincs az, hogyha mondjuk valamelyikunknek baja van akkor a másik rögtön ott terem. Például mikor a volt baratom szakított velem nagyon kivoltam keszulve es a barataimtol mindössze annyit kaptam vigasztalaskent hogy lépjek mar tul rajta meg minek sirankozok. Pedig probalok uj emberekkel is baratkozni de valahogy ezek sosem maradnak meg, vagy ha igen akkro csak ilyen felszínes barátság marad.
2018. jan. 19. 15:10
 3/5 anonim ***** válasza:

1 Nem lehet az, hogy az emberek úgy érzik nem engeded magadhoz őket közel, így ők sem olyan hopp ott termek nálad amikor baj van hanem csak távolról támogatnak...?

2Elég fiatal vagyok, 16 de nagyon sok problémám volt ezzel. Bár nekem az önbizalmam kb 0, és nem is nagyon szeretem magamat(ezen próbálok változtatni) Utóbbi időben 3 dologra koncentráltam, ami ha nem teljesen is, de némiképp segített nekem

1, hogy másokkal teljesen nyitott legyek, és ne szégylljem az igazi valómat. Ha valakihez odaakarok menni beszélgetni, akkor tegyem meg, és ne szorongjak azon, hogy majd mit fog ehhez szólni. Ehhez hozzákapcsolódik az is, hogy ne kérj smemiért bocsánatot (nekem ez volt a heppem hogy azért is szabatkoztam hogy elek) ha valakinek nem tetszik a stilusod megmondja neked, tudtodra adja, akkor lekell szarni ha nem szeret, mert vegulis nem lehetunk mindenkinek szimpatikusak, de ha pedig szeret veled beszélgetni, lógni, akkor az is kiderül. Csak ne görvsölj rá dolgokra, es ne godolj tul semmit (ezt az egyik kedves ismerosomtol tanultam es sokkal jobb igy)

Lenyeg a lenyeg ha valakinek nem tetszik valami veled kapcsolatban akkor szol majd...

2 oke, ez lehet furcsan hangzik, sot szinte biztos... ha beszélgetek valakivel, vagy csinalok valamit, megprobalok ugyelni arra, hogy mindent valami okbol, valami cellal ... (lehet hogy rossz a megfogalmazasom) hogyha rakerdeznek valamire, hogy miert csinaltam hatarozottan tudjak valaszolni, hogy mit miert, ne kelljen magyarazkodnom amiert valami teljesen felesleges haszontalan idiotasgot tettem vag mondtam (ah sajnos velem ez sokszor elofordult regebben :( ) es ezzel igazabol nem azt akarom mondani hogy magyarazattal tartozol az embereknek a cselekedeteidert mert ez nem igaz! De ez segithet egy kicsit hogy hatarozottabba nyiltabba valj...

3Ne felj kimutatni valaki fele hogy szereted. A legtobb ember szereti erezni ha szeretik, es viszonozni is fogjak valamilyen formaban (hisz mindenki kulonbozik)

Ha valakivel talalkozni akarsz, kerdezz ra batran nala, akar egyszer, ketszer is, ajanld fel a lehetoseget hogyha barmikor kedve van hivjon, stb. Es ha ezentul sem jelentkezik vagy akar veled nagyon beszelni, akkor hagyd. De ha valakin latod hogy lelkes ha veled lehet, oke t tartsd meg mindenfelekepppen.

Remelem tudtam segiteni valahogy :) nagyon remelm hogy sikerrel jarsz

2018. jan. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a valaszod, nagyon hasznos! Es igazad lehet abban, hogy valószínűleg nem mutatom ki mások fele, hogy szeretem oket, a volt barátommal is emiatt lett vege úgyhogy van benne valami. Megprobalok dolgozni rajta es megfogadni amiket írtál! Köszönöm megegyszer.
2018. jan. 21. 08:31
 5/5 anonim ***** válasza:

Először is nem biztos hogy neked valók vagy hogy egymásnak valók vagytok.


A másik az hogy elemezd magad. Külső, belső. Vagy kérj meg valakit hogy mondja el mit gondol rólad.


Ha túl okos túl buta túl szép túl csúnya túl szomorú túl csóró túl gazdag stb. vagy, az elég lehet, hogy eltávolodjatok egymástól. Lehet hogy nem volt elég ember bennük hogy ezt elmondják neked és így halkan próbálnak lepattintani.

2018. jan. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!