Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miert megy el a kedvem a...

Miert megy el a kedvem a dolgoktol ha ugy erzem mas jobb bennuk? Hogyan valtoztathatnek ezen?

Figyelt kérdés

Pl. ha latok egy nagyon szep rajzot/festmenyt neten, vagy eppen egy ismerosom csinalta, vagy valamelyik haverom ugyesebb a gitarozasban, jobb tanulo, akkor elhatarozom magamban, hogy most akkor en is belehuzok de mindig elmegy a kedvem es tobbsegeben nem is csinalok semmit, el sem kezdem.

Tudom, hogy nem lehetek mindenben a legjobb, es hogy ilyen nem is letezik, de valamitol csak van ez az erzes. (Regen jo tanulo voltam, en rajzoltam a legszebben az osztalyban, egy csomo versenyt nyertem meg minden, de sosem volt nehez mert nagyon gyenge suliba jartam es volt motivaciom.) Most, hogy vannak "ellenfeleim" igy szinte mindentol elmegy a kedvem. Nagyon nagyon rossz, hogy igy latom, szerintem nem normalis. Olyan is ram jon neha hogy egy nap vagy 3-4 filmet megnezek, meg ha nem is tetszik, csak mert egy baratom latta oket, en meg egy csomo filmet nem ismerek. Le akarom kuzdeni ezt az erzest, de motivaciora is szuksegem lenne, hogy ne azert csinaljak dolgokat hogy jobb legyek bennuk valakinel. (Tudom, hogy magunkhoz kell merni mindent de mint leirtam segitsegre szorulok.. Pszichologushoz meg nem tudok menni)


2012. máj. 16. 02:44
 1/7 A kérdező kommentje:
Most peldaul azon vaccillalok hogy csinaljak-e egy baratomnak ajandekot, csak mert tudom, hogy valaki azt tudja neki megvenni amire regota vagyott, mig en csak kesziteni tudnek neki valamit..
2012. máj. 16. 02:49
 2/7 vukovics alias válasza:
Szia sztem ne változtas semmin!Igy vagy jó már ha érted..És amugy hány éves vagy?
2012. máj. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Oooo... nem nagyon ertem. Pont, hogy igy nem vagyok jo, mert nem erzem jol magam emiatt. 14
2012. máj. 16. 21:31
 4/7 vukovics alias válasza:
ezen nem tucc változtatni te ijen vagy fogadd el...ha meg valakinek nem teccik vágd orrba:D
2012. máj. 17. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Dehogynem.. valahogy biztos.. -.-" Te is tudnal valtoztatni a helyesirasodon.. :P
2012. máj. 17. 21:29
 6/7 anonim ***** válasza:

"Te is tudnal valtoztatni a helyesirasodon.. :P" :DD


Én is átmentem hasonlón. Olyan általánosba jártam, ahol valahogy senki sem volt jó semmiben, csak leginkább én. Sok versenyt megnyertem, sokszor dicsértek stb.

Aztán elmentem középsuliba és akadt pár nálam tehetségesebb gyerek is az osztályban. Nem volt kellemes szembesülni vele, hogy mennyivel magasabb szinten tartanak, és, hogy amit én tudok, az abban a mezőnyben semmire sem elég. Egy idő után nem is beszéltem az általánosban elért sikereimről, mert tudtam, hogy megkérnének, hogy mutassam be mit tudok és égnék. Egyébként nekem is elment tőle akkor a kedvem (ugyanígy rajztól, mindentől).


Szerintem az lenne a megoldás, hogy olyasmit csinálj, amit a barátaid nem, így nem tudnád magad összehasonlítani velük. Rengeteg hobbi van, amivel akár le is nyűgözhetnéd őket, hiszen biztos csodálnának, ha valami olyasmit tudnál, amit ők kb. akkor látnak először.


Azt pedig egyszerűen csak fogadd meg, hogy ha pl. egy film nem tetszik, akkor nézed még 5 percig, közben átgondolod, és ha utána is arra jutsz, hogy márpedig ez szerinted nem jó és nem élvezed, akkor nem nézed tovább. Ha a barátaid rákérdeznek: elkezdtem nézni, de nekem nem tetszett így végül kikapcsoltam. Szerinted ők végignéznének a kedvedért ennyi filmet, vagy kiolvasnának egy könyvet, akkor is, ha szenvednek közben? Dehogy, tennének az egészre. Ha rákérdeznél leráznának egy rövid mondattal, de pedig csendben maradnál és végül másról kezdenétek el beszélni. Nincs azzal semmi baj, ha te nem láttál annyi filmet. Én pl. már felnőtt vagyok de nagyon kevés filmet láttam, mert valamiért csak pár sorozatot nézek, vagy olvasgatok vagy elfoglalom magam mással. Rengetegszer volt olyan párom, aki lényegében filmb.uzi volt, mégsem zavarta őt(őket) sem...

Persze gondolom te azért nézed meg, mert meg akarsz felelni nekik, vagy naprakész akarsz lenni a dolgaikkal kapcsolatban, ami ugyancsak egy megfelelési vágy.


Véleményem szerint nincs még kész a személyiséged (ami ennyi idősen nem nagy probléma, majd még formálódik).

Egy kicsit hanyagold a barátaidat, foglalkozz magaddal. Menj el egyedül sétálni, biciklizni, olyasmit nézz, amit szeretsz vagy látogasd meg pl. nagyszüleidet, és beszélgess velük. Sokszor akkor jön rá az ember dolgokra, ha ki kell mondania. Úgy értem, lehet, hogy akkor jönnél rá, hogy mi érdekel téged, ha megkérdeznék és ki kellene mondanod. Lehet az is jó lenne, ha felmennél valami normálisabb chatre ismerkedni. Beszélgetnétek a hobbikról, meg mindenről, ki milyen zenét szeret stb.


A motivációval kapcsolatban ... hát azt nem igazán tudom, hogyan tudsz szert tenni rá a semmiből. De szerintem ne aggódj emiatt, nálam pl. előfordult, hogy több, mint fél évig voltam afféle alkotói válságban, amikor egyszerűen semmit sem akartam igazán, sőt nem is tudtam mit akarok. Olyankor nem kell erőltetni, hidd el, nem marad így örökre. Talán segíthet ha új környezetbe kerülsz, akár csak kis időre is (ezt te megoldhatod rokonlátogatással, vagy ha kinézel magadnak egy parkot, ahol ritkán jársz, és nézed az embereket), és többféle külső hatás ér, ami segít új gondolatokkal megölteni a fejed. S akkor majd újra lesznek ötleteid, hogy mit szeretnél csinálni.

2012. máj. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Koszi a hosszu valaszt! :) Most ugy ossze-vissza fogok visszairni ra, de remelem ki tudod bogozni.


Igazabol most pont tavol vagyok a tobbiektol, kulfoldre koltozunk es teli van a fejem otletekkel. Csak ugye motivacio kell. :D Azert szeretnek sokmindent megismerni (pl filmek, sorozatok teren), hogy arrol is tudjak veluk beszelgetni, egyszeruen "nem akarok lemaradni". Az ocsemben is megvan ez a megfelelesi kenyszer vagymicsoda, csak benne joval erosebben.. Lehet, hogy valami csaladi vonas. ><

Van olyan muveszeti ag is eppen amit csak en csinaltam kb. az egesz sulibol de errol nem tudtak sokan. Es most nincs is lehetosegem ra, mert itt keves a penzunk meg nem talaltunk szakkort. Az ismeroseim kozott meg volt valaki akinel boven jobban rajzoltam (nemreg megtalaltam par regi rajzom, es azok ugyanolyanok mint az ovei most) de megis csak rola tudtak, hogy ugyes, mindig ot kertek meg hogyha rajzolni kellett dekoracionak. Azert lehet mert ot regebbota ismerhettek, de akkor sem esett jol. Meg amugy sem hirdettem volna hogy mit tudok, reven hogy nem vagyok az a dicsekvos fajta, a sikereimrol is akkor beszelek ha kerdezik vagy az a tema. (jo, azert itt neten mas, meg amugy is itt van az anonimitas)

Legkozelebb majd nem nezem vegig a filmeket amik nem tetszenek, majd megkerem oket hogy meseljek el. :)) Vagy majd megnezzuk egyutt, ugy kibirom. :D

Megegyszer koszonom a valaszod!

2012. máj. 21. 03:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!