Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek megőrülök?

Mit tegyek megőrülök?

Figyelt kérdés
nemrég mutatott az egyik haverom egy anime jatekot doki doki a neve es vegigjatszottam de ugyerzem h benne yuri nagyon megtetszett annyira h mikor a jatekban leszurta magat sirtam ugy erzem h emiatt megorulok faj a melkasom es a gyomrom egesz nap mit tegyek

2018. jan. 26. 21:12
1 2 3
 1/24 Erdei Zsolti válasza:
87%
játszd a játokot ujra és ujra mert akkor ismét él
2018. jan. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
akkor meg ugy erzem h nem tudok vele lenni es egesz nap csak a kepet bamulom :(
2018. jan. 26. 21:33
 3/24 anonim válasza:
90%
A character mappában van Yuri fájlja, Yuri.chr. Másold a telefonodra, és mindig veled lesz!
2018. jan. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 D-Mano ***** válasza:
100%

Mi a nemed? Korod?


Van életed a virtuális világon kívül?


(virtuális világon értem: internet, filmek, animék, sorozatok, könyvek, barátokkal, ismerősökkel inkább chat-en/ webkamerán kommunikálsz, mint élőben stb.)


(virtuális világon kívül: iskolában aktívan részt veszel a közösségi életben, vannak barátaid, akikkel viszonylag gyakran találkoztok élőben, más témáid is vannak, mint a virtuális világon belül történtek, van hobbid a virtuális világokon kívül is stb.?)


Van hiányérzeted az életedben: barátok, szülői törődés, képességek, tehetségek, hobbik, távlati célok, párkapcsolat, egyéb?

2018. jan. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
86%
Nézd meg milyen igazi problémák vannak az életedben, akkor a műhiszti már nem is lesz olyan drámai.
2018. jan. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

11:39 ugy konkretan kimondott baratsagaim nem nagyon vannak inkabb sok ismerosom akikkel jol elszoktunk beszelni szuleim nem foglalkoznak velem hobbim rajzolas es egyaltalan nem foglalkozom az iskolai kozosseggel mert utalnak es igen sokszor ezek üresseget

utolsonak valaszolonak: tudom h vannak ennel nagyobb problemak de tenyleg ugy erzem h beleszerettem yurinak a szemelyisegebe es nagykn rosszul ermem meg mindig magam

2018. jan. 27. 22:18
 7/24 A kérdező kommentje:
ja es 17 f
2018. jan. 27. 22:18
 8/24 D-Mano ***** válasza:
100%

Értem.


Tudod, egy játék/ anime karakter legyen az bármennyire kidolgozott, századannyira sem összetett és kidolgozott, mint egy valódi élő személy. Épp ezért a karaktert 99%-ban a képzeleted egészíti ki, azokból az információkból kiindulva, amit a játék/anime/stb. történetből megtudhatsz. Ha vannak az életedben hiányérzetek, akkor azt az űrt így vagy úgy próbálod betölteni, mert az a hiány fájdalmas tud lenni.

(Ilyen hiányérzetek pl.: szerelem, barátság, odafigyelés, távlati életcélok, közeli életcélok- azaz olyasmi, amiért már másnap is érdemes felkelned, mert már nagyon várod-, eseménydús élet stb.)


És most adódott egy játék, ami izgalmat adott a mindennapjaidnak, és vége lett. Ideiglenesen kipótólt egy hiányérzetet benned, megtapasztalhattad, milyen az, amikor ki van töltve egy űr benned, és most visszhuppantál oda, ahol a valóság van, ahol az az űr újra benned van.


Ezen a játékon is belül találtál egy karaktert, akiben, ha jól sejtem, leginkább koncentrálódott a játék űrkitöltő szerepe. Ezen felül mindenféle olyan jellemvonással és minőséggel tudtad telíteni a képzeleted által, ami további űrt töltött ki benned.


Tehát valójában a játék és benne a karakter egy segédeszköz volt a fantáziád számára, hogy kitöltsön ideiglenesen benned lévő hiányérzeteket. És ennek most vége, újra itt a keserű valóság.


De választhatod azt az utat, hogy feltérképezed magadban részletesen ezeknek a hiányérzeteknek a forrásait, és betöltöd őket VALÓS dolgokkal, új emberekkel, új dolgok kipróbálásával, célok kitűzésével megfűszerezed az életedet, és teljesebbé teszed azt. Nem kell nagy dolgokra gondolni, a lényeg, hogy te boldogabb legyél tőlük. Lehet, hogy nem lesz ez olyan egyszerű, de szerintem mindenképpen megéri.


És, ha ezt megteszed, már nem lesz akkora űr benned, hogy ekkora nagy erővel beszippanthasson magába egy játék vagy egy kitalált karakter, hogy fájjon, ha vége, hanem csak egy kellemes kikapcsolódás lesz bármely további játék.

2018. jan. 28. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
tenyleg ugy erzem h visszahuz es ugy erzem mintha a valosag es a jatek kozott lebegnek mert mikor korulnez rossznak tunik a valosag igy a gondolataim a korul a jatek szemely korul forog es csak testbe erzem itt magam csak h ugy erzem h nincs kivel vagy mivel potolnom nincs senki akit eerdekelek
2018. jan. 28. 12:07
 10/24 D-Mano ***** válasza:

Épp ezért kutass valóságos dolgok után: valóságos emberek, barátok, valós tevékenységek, valós célok után. Ha már nagyon hozzászoktál ahhoz, hogy a könnyebbik utat válasszad a virtuális, képzeletbeli dolgok pl. a játékok által, akkor nehéz lehet áttérni a valóságalapú megoldásokhoz, de hosszútávon kifizetődőbb és teljesebb, boldogabb életet lehet élni általa.


Már ma kezdj el valami újat, valami valóságisabbat! :)

2018. jan. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!