Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tudnátok segíteni? Már megőrül...

Tudnátok segíteni? Már megőrülök senki se tudja elmagyarázni mit jelent ez! (Messenger, bővebben lent)

Figyelt kérdés

Messengernél a karikák mit jelentenek amikor elküldesz valakinek egy üzenetet?

Az egyik ismerősöm ezt mondta:

üres: elküldött üzenet

tömött: kézbesített üzenet

képes: elolvasott üzenet

Ezt eddig értem, de mi a különbség az elküldött és a kézbesített között?? Mert az illetőnek akinek írtam azt írja ki, hogy elküldve... Vagyis akkor még nem kapta meg az üzenetet? Vagy igen??

Azt is hallottam, hogy akkor lesz tömött karika az üzi ha az illető fel megy chatre... Na de már az illető volt fent chat-en, de még mindig üres karikát ír ki, nem azt, hogy kézbesítve! Ez mitől lehet?

Remélem azért nagyjából érthető volt amit írtam.



2015. júl. 10. 19:27
 1/2 2xSü ***** válasza:
7%

Remélem jól mondom, nem vagyok 100%-ig biztos benne, de tudtommal ez így van:


Elküldve: Az üzenet megérkezett a Facebook rendszerébe. (Ugye ez nem mindig egyértelmű, hiszen lehet, hogy közben elment a net. Ha ott a karika, akkor tudod, hogy a Facebook vette a lapot.)


Lehet a címzettnek ki van kapcsolva a telefonja, vagy offline. Ilyenkor ez az elküldött állapot áll fenn.

Ha viszont be van kapcsolva a telefonja, akkor – ha úgy állította be – csipog, megjelenik egy figyelmeztetés mondjuk az értesítési sávban, hogy új üzenete jött. Ekkor már kézbesítve van az üzenet. Viszont lehet, hogy a címzett éppen fürdik, vacsorázik, TV-zik, nem hallotta meg, hogy csipogott a telefonja, stb…


Amint meg is nyitja az üzenetet, elvileg innen ténylegesen tud róla, hogy üzenete jött tőled, akkor válik az üzenet olvasottá.

2015. júl. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 2xSü ***** válasza:
11%

Meg itt a webes működés is bekavar. Ha az illető simán fellép Facebookra, akkor látja, hogy jött új üzenete. Ekkor tehát kézbesített állapotban van. De ha nem kattint rá a chat ablakra, nem nézi meg az üzenetet, akkor még nem lesz elolvasott. (Persze lehet, hogy valójában elolvasta, de nem történt interakció a chat ablakkal.)


De mindegy egyébként. Hagyjuk meg a beszélgetőtársunknak a jogot, hogy akkor olvassa el az üzenetünket, mikor jónak tartjuk. Ezekből a kijelzésekből mindig csak vita van, hogy „de láttam, hogy elolvastad. de nem olvastam, de kijelezte”. Én nem szoktam nézegetni. Majd válaszol az illető akkor, amikor éppen kedve és ideje van rá.

2015. júl. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!