Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Könyvet szeretnék írni és sok...

Könyvet szeretnék írni és sok kreatív ötletem van de nem tudom hogy üljek neki leírni? Írjatok ha van pár jő ötletetek.18/F

Figyelt kérdés
2018. jan. 29. 19:49
 1/4 anonim ***** válasza:
54%

Hány könyvet olvastál már el eddig? Állítólag 100 könyvet el kell olvasnunk ahhoz, hogy egyet meg tudj írni.

Ha én tenném először is kitalálnám a történetet, aztán felvázolnám a szereplőket, a helyszínt, a kort amikor történik. Aztán e köré építeném a cselekményt. Azt sem árt előre meghatározni, hogy milyen stílusban írnál. Szerintem egy szerelmi történetbe kellenek a romantikus elemek, de nem illenek bele a csúnya szavak. Bocs, ez az én ízlésem. Még 1. Az olyan olvasmányokat szeretem amiben jó lesz a történet vége. Pl L. Tolsztojnál is

2018. jan. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Szerintem elősször ne egy egész könyvet akarj megírni, hanem kisebb novellákat. Aztan ha hozzaszoktál az íráshoz, illetve a történetvezetésed fejlődött akkor kezdj bele a könyvbe.
2018. febr. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tökmindegy. Ülj le, kezdd el írni. Elsőre ne várj Magadtól túl sokat, ne várj eredetiséget vagy nagy durranást.


Ha készen vagy vele, tedd el. 3 hónappal később vedd elő újra, olvasd el friss szemmel, írd át, ahol kell.


Tényleg olvass sokat. Ha lehet, olyan műveket, amiket nagytudású, nagy szókinccsel bíró emberek írtak vagy fordítottak, pl. Pék Zoltán. Ajánlom Bradburyt, Gaimant, Böszörményit. Bizonyos szókincs alatt (értem ezen azt, hogy csak olyan szavakat használsz, amelyek egy átlagos dalszövegben is előfordulnak) nem érdemes nekiülni az írásnak, mert még egy kreatív történet sem éli túl a nyelvi sivárságot.

2018. febr. 2. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 De La Cruse ***** válasza:
Én mindig, minden szabad időmben jegyzeteltem kisebb flesseket és otthon hétvégente kibővítve átírtam és egy egy témát újra és újra átrágtam. Így hamar elkészültem.
2018. febr. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!