Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A bő mondanivaló és a szép...

A bő mondanivaló és a szép kifejezés szókincs, vagy tehetség függő?

Figyelt kérdés
Nekem mind azt mondják, hogy azért nem tudok szépen és hosszan beszélni, mert gyenge a szókincsem. Én elismerem, hogy nem vagyok egy olvasott ember, de van számos olyan ismerősöm aki szintén nem olvasott valami sokat élete folyamán, de mégis úgy tudnak beszélgetni, hogy műsort is vezethetnének
2018. febr. 9. 11:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A bő mondanivaló inkább alkati kérdés, a szép kifejezéshez meg szókincs kell. Egy buta ember is tud sokat pofázni a nagy semmiről, de ez nem lesz szép, és egy idő után ismételni fogja azt a kevés szót, amit ismer. Erre kiváló példák a politikusok, és a celebek.

Egy riporter, vagy egy tudós röviden, de értelmesen is el tudja mondani, amit akar. Van hozzá szókincse, de nem érzi szükségét, hogy fölöslegesen kalótyáljon.

(Na, én is elmondtam nem túl hosszan-nem túl röviden, de remélem érthetően.):)

2018. febr. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ :). Nekem dolgozatokba is mindig azzal volt a problémám, hogy nem tudtam elég bőven kifejezni magam. Én nem tudom osztani a semmit 10 oldalon keresztül. Leírtam ami a lényeg és kész
2018. febr. 9. 12:07
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Oh, azok a régi szép idők.

suliban gyakran többre értékelik a tanárok a fecsegést. Fénytanból vizsgáztam. Tétel kivonó színkeverés. Emondtam három hibátlan mondatban. Kaptam rá egy kettest. Aki meg sokat beszélt, de hülyeségeket, az meg négyest.

Alkati kérdés is, meg tanulható is. Retorikának hívják, s van ilyen képzés. Szóval sokat is lehet beszélni úgy, hogy nem önmagadat ismételgeted, hanem sok mondanivalód van, s tömören, szabatosan, az érdeklődést végig fenttartva beszélsz.

2018. febr. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én hangulattól függően tudok keveset is beszélni fontos dolgokról, és sokat is a semmiről.

Ha nem tudok valamit, azt úgy is el tudom mondani, hogy: Nem tudom.

És úgy is, hogy: Úgy vélem, hogy a szóban forgó kérdéshez nincs elég információm, mivel nem ismerek minden körülményt és adatot, emiatt esélyes, hogy azt a látszatot kelteném, hogy nem vagyok kellően tájékozott a témában, ami tévedés, mert az vagyok, csak épp jelen pillanatban még latolgatom a helyes választ. (Ez is azt jelenti, hogy nem tudom.):D

2018. febr. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!