Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Megéri felforgatni az életem...

Butusbrutus kérdése:

Megéri felforgatni az életem 20-30 ezer forint plusz jövedelemért?

Figyelt kérdés
Sajnos szociális fóbiám van. Szorongással élem az életem már gyermekkorom óta. Több pszichiátert is felkerestem, rendszeresen szedek gyógyszereket de nem sikerül kigyógyulni ebből a betegségből. A betegségem miatt mindig is óriási traumával, stresszel járt ha új munkahelyre vagy iskolába kerültem. A sok új kihívás rettentő erőpróba volt számomra mindig is. Most azonban van egy lehetőségem, hogy munkahelyet váltsak a fentebb írt jövedelemnövekedéssel. Azonban a jelenlegi munkahelyemen dolgozom már több éve. Sikerült teljesen alkalmazkodnom a kollégákhoz és a munkakörhöz, éppen ezért a tüneteim enyhébbek lettek és magabiztosabb is vagyok. Azonban egy új munkahelyen újra darabokra hullanék a betegség miatt és megint fel kéne magam építeni. Váltsak? Megéri? Tudom, hogy ezt nekem kell eldöntenem, de kíváncsi vagyok egy külső ember véleményére. Kérem, hogy aki nem ismeri ezt a betegséget az ne mondjon véleményt, mert itt nem lustaságról vagy szimplán az új kihívásoktól való félelemről van szó.
2018. febr. 11. 07:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem ér annyit 30 ezer forint. Én azt mondom, hogy ne válts. Írod, hogy alkalmazkodtál már a jelenlegi munkahelyeden mindenkihez és magát a munkát is megszoktad már. Mi a garancia, hogy a másik helyen pl. nem egy rakás bunkó ember fog fogadni? Ugyanis sok helyen ez a helyzet, sokszor hülye kollégákat fog ki az ember, plusz az ilyen szociális fóbiásokat, extrovertált típusú embereket nem ritkán ki is nézik. Szerintem ha a mostani helyen elvagy, és nem piszkálnak, elfogadtak, akkor maradj szépen a helyeden. Persze, nem rossz az a plusz 30 ezer. De szerintem a jó közérzet többet ér.
2018. febr. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
*introvertált-at akartam írni extrovertált helyett :) Egyébként még én magam is nehezen illeszkedek be új helyekre, mert az emberek sokszor távolságtartóak, nem kedvesek, nem befogadóak. Pedig én nem vagyok szociális fóbiás. Nem egyszer jöttem sírva haza különböző munkahelyekről. Úgyhogy el tudom képzelni, hogy ez neked milyen nehéz lehet.
2018. febr. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményedet!
2018. febr. 13. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!