Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy lehet az, hogy az én...

Hogy lehet az, hogy az én szemem kék, de a este lámpánál szelfizek akkor zöldnek tűnik?

Figyelt kérdés

Meg ha mondjuk egy sötétebb helyen vagyok akkor ott is zöldesnek tűnik? Ha világos helyen vagyok ablak mellett akkor csak ott látszik az eredeti szemszínem a kék. Mert világosban látszik, hogy kék szemem van.

Annyira idegesít amikor valaki azt mondja egy sötétebb helyen, hogy nekem zöld a szemem. Pedig nekem kék a szemem csak a sötétbe tűnik zöldesnek.


Szóval igaz, hogy az ember eredeti szemszíne a sötétben nem látszik annyira mint a világosban? Igaz, hogy a sötétben másabnak/sötétebnek tűnik a szemszín?


(Bocsi a hülye kérdésért csak volt aki erre azt mondta, hogy ez nem így van)



2018. márc. 17. 12:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Fényviszonyok. Ez az oka, semmi más
2018. márc. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha kevés a fény, akkor nehezebb a színek egyértelmű meghatározása.


Ráadásul ha fényképen nézed, akkor minden attól függ, a gép éppen eltalálta-e a helyes fehéregyensúlyt (ettől függ, hogy mennyire lesz színhelyes a kép). Erős természetes fényben ez általában könnyen megy, de mesterséges fény mellett nagyon sokszor mellélő az automatika.


Továbbá az izzólámpák sárgás fénye is befolyásolja a dolgot, mivel a kék és a sárga többé-kevésbé komplementer színek. Napfénynél, vagy hidegfehér ledvilágításnál mutogasd a szemedet.

2018. márc. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális válaszokat! :)
2018. márc. 17. 15:12
 4/4 anonim ***** válasza:
Most aztán nem tudom, melyikre gondolsz mint normális és melyikre mint nem normális...
2018. márc. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!