Létezik a sors?

Figyelt kérdés
mi változtasuk meg a jövőnket vagy elöremegvan írva hogy minden ami történik annak igy kell lenie vagy a mi hibánk hogy minden ami megtörtént a mi hibánk ?

2018. márc. 25. 17:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez így ebben a formában hülyeség.


Én úgy vagyok vele hogy azt hogy milyen helyzetbe kerülünk nem mindig mi választhatjuk meg de hogy abban a helyzetben mit cselekszünk azt igen.Vagyis még ha meg is van "Írva" egy ember sorsa az a mi szemszögünkből csak is a múltra vonatkozhat mert ugye ahogy a mondás is tartja "Az a biztos ami már elmúlt" mert még ha meg is van írva mi ezt nem látjuk és nem is tudjuk ezért is tartom hülyeségnek azt hogy valaki a sorsot okolja azért hogy nyeli az élete. Szerintem tegyük amit tehetünk aztán majd kiderül mi a sorsunk.

2018. márc. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha létezik, akkor az egy isten, mivel más erre nem lenne képes.

Te istenhívő vagy?

2018. márc. 26. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nem vagy isten hívő , ateista vagyok
2018. márc. 26. 17:39
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor nem hihetsz olyan sorsban, ami a jóért jót és a rosszért rosszat ad vissza.

Olyan sorsban hihetsz, hogy pl. ha olyan vidékre mész, ahol éppen földrengés lesz, és ebbe belehalsz, akkor ez volt a sorsod. De ez a te döntésed, hogy éppen olyan helyzetbe mész, ahol valamilyen katasztrófa fog történni - csak persze nem látod előre.

2018. márc. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Létezik. Ha valaki megnyeri az 5-ös lottót, véletlenül egyből rátalálsz arra a személyre, aki kihúz a legmélyebb pontodról, kipróbálod azt a dolgot, ami a kedvenc időtöltésed lesz, mi lenne a jövőbe a munkád, az mind meg van írva. Viszont a kisebb döntések, hogy holnap mi legyen az ebéd, aztán rendelnél egy pizzát, az már nincsen. És csak a fontos dolgok alakítják a jövődet, az szerintem nem, hogy kiderülne, hogy mégis szereted a sonkát.
2018. márc. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sors bona nihil aliud. Jószerencse semmi más. Helyes fordítása a sorsnak a szerencse, ami igencsak fontos része az életnek. Egy csomó olyan dolog van amit nem tudsz befolyásolni az mégis befolyásol téged. Annyiban tudsz tervezni, hogy a cselekedeteid behatárolják, hogy mik történhetnek veled.
2018. márc. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!