Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem érdemli meg mindenki...

Miért nem érdemli meg mindenki a szeretetet? Miért van az az életben, hogy egyes emberek sose tapasztalhatják meg a szeretetet, szerelmet, mi okból kifolyólag kell magányosan leélni az életüket?

Figyelt kérdés

Az emberek elkerülik őket, pedig próbálnak kapcsolatot kialakítani velük, de még barátilag sem fogadják el őket.

Persze itt főként arra gondolok, hogy ha egy adott személy előnytelen külsővel rendelkezik, akkor már esélye sincs arra, hogy boldog legyen?

Saját tapasztalatból tudom, hogy ilyen esetben már gyerekkortól kezdve megaláztatásokat kell elszenvedni.



2017. aug. 12. 16:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az élet rohadt igazságtalan. Annak, hogy előnytelen külsővel nehéz kapcsolatokat találni, evolúciós okai vannak. A nőstény fecske is a legszimmetrikusabb farkú hímet választja... ez van. De szerencsére mi emberek vagyunk, a külsőnket meg tudjuk változtatni, bizonyos keretek között, és tudunk kedvesek lenni, tudjuk a rossz külsőt valami mással kompenzálni... és igen, ez is igazságtalan, de hát mit lehet tenni? Lázadni ilyesmi ellen szélmalomharc. Mindenki megérdemli a szeretetet, mindenkinek szüksége is van rá, csak valakinek többet kell érte harcolnia. Nem szabad feladni.
2017. aug. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Eddig hiába próbáltam változtatni, pozitívan hozzáállni a dolgokhoz, mivel sikertelenül végződtek. Ha egy kis időre meg is tapasztalok jó dolgokat, vagy megismerek kedves embereket rögtön elveszítem őket. Olyan mintha minden arra utalna, hogy felesleges élnem és reménykednem, mert esélyem sincs a boldogságra. A gondolat, hogy az egész hátralevő életem így végződik elviselhetetlen.
2017. aug. 12. 18:07
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A rondaság nem megfelelő alap arra, h ne kapj szeretetet -de valószínűsítem, nem ill. nem csak a rondaság áll a háttérben.


Főleg azért, mert nem is biztos, h ronda vagy. 1. ezt csak te állítod 2. ennek következtében csak az a biztos, h nem jelentkezett a te életedben az ember, akinek te tetszel.


Amúgy is, mi a rondaság ?! Ugyan.


A kinézetbeli hendikepet lehet ám pótolni, ugye, tudod. Gondolj Stephen Hawkingra. Őt se hagyta el a felesége, ugye. Lehet pótolni megfelelő udvariassággal, szociális képességekkel, a szeretetnyelvek megtanulásával, empátiával, kreativitással, és még ezer más dologgal. Mondjuk humorérzékkel. Vagy tanulj meg játszani vmi hangszeren, ragadni fognak rád az ellenkező neműek!


Inkább ezekre gyúrj. Nem javaslom, h beleragadj ebbe az elképzelésbe, h ronda vagy. Dolgozz magadon, ha a partnerkapcsolattól/családtól várod, h boldog lehess.


---


A boldogság az elme terméke. Ha az agyaddal/elméddel barátságba kerülsz, jobban leszel. De az egy következő leckénk anyaga.

2017. aug. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Sima barátsághoz nem nézik az intelligens emberek a külsőt. Például nekem remek nem modell kinézetű férfi barátaim vannak. Cserébe 3x intelligensebbek azoknál. Remek barátnak való emberek.

Párkapcsolat az már valóban más tészta. Ott nagyobb figyelmet kap a külső. Barátnőt még nekem sem sikerül találni és már úgy vagyok vele, hogy nem is fog sikerülni. Abban nem tudok mit tanácsolni.

2017. aug. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
a legtobb ember paraszt ez alacsony az erzelmi intelligenciaja. Meg kellene talalnkd azt a tevekenyseget, ami ugazan erdekel, es a hasonlo erdeklodesuek nem hiszem, hogy elutasitananak. Ugy ertem a baratkozas teren. A masik az , hogy ne add fel. Gondolom provalkoz, bunkok. Nem peobalkozol meg egyszer. Utana megint masnal probalkozol (most sima barmilyen emberi kapcsolatteremtesre gondolok), megint semmi. Figy meg kell mondjam, hogy az elonyosebb kulswjuekkel is sokszor csinaljak ezt, sot. Az irigyseg meg neha tobb negativ erzelmet valt ki, es direkt bunkok. De ha Te ujra es ujra nem viszonzod a bunkosagot, akkor elobb-utobb sikered lesz, csak ne add fel.
2017. szept. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!