Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Neked mit jelent az önszeretete?

Neked mit jelent az önszeretete?

Figyelt kérdés
vagyis te mikor mondod azt hogy "igen szeretem magam"
2018. ápr. 2. 16:52
 1/1 anonim ***** válasza:
Azt jelenti számomra, hogy nem helyezem mások fölé, sem alá magam. Mivel mindannyian egyszeriek és megismételhetetlenek vagyunk, bennem is van érték, amit fejlesztek, ezáltal jobban megy az önmagam elfogadása. Ha valamit úgy érzek, hogy nagyon káromra van, akkor merek nemet mondani, mert fontos vagyok magamnak, de nem annyira, hogy a saját kényelmem felülírja az esetleges segítségnyújtást és az áldozathozatalt. Nem sanyargatom a testem betegesen, annak is igyekszem megadni, ami a javára válik. Hiszem, hogy csak akkor tudunk kifelé, vagyis másokat szeretni, ha önmagunkkal harmóniában vagyunk.
2018. ápr. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!