Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Akár meg is hallhattam volna....

Akár meg is hallhattam volna. De most mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

Ma egy motoros el csúszott előttem a motorjával. Ha egy kicsit gyorsabban megyek vagy kicsit nagyobb a lendülete el csap. De most mi tévő legyek? A hajam szála nem görbült meg. Még is el gondolkoztam rajta hogy mihez kezdjek az életemmel. Mit kéne csinálnom hogy értékesebben éljem a minden napjaim. A távoli célt már rég ki tűztem magam elé. De min változtassak a hétköznapjaimon, hogy úgy érezzem hogy ha a végcél nincs is meg volt értelme az életemnek mielőtt meghalok.

18 éves vagyok fiatal lány. Előttem az élet. Öregségben biztos nem halok meg. De bármikor jöhet egy baleset. Nem akarom hogy a szeretteimnek az emlékében egy átlagos ember ragadjon meg.



2018. ápr. 3. 16:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Fel kell dolgoznod ezt a traumát, ami idővel meg is fog történni. Majd elhalványul az emlék és rájössz hogy nem esett bajod így nem is érdemes ezzel tovább foglalkozni, helyette a jelenedre és jövőre kell összpontosítani. Úgy nem lehet egészséges életet élni, hogy állandóan azon kattogsz hogy mikor és hogyan halhatsz meg - igen, valóban bármikor történhetnek balesetek, de nem lehet rettegésben leélni az életet.

Most még azért jár ezen az agyad mert friss és élénk az emlék és volt egy kis pánik, de ez majd elmúlik.

2018. ápr. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igazából a trauma része a dolognak már órák óta elmúlt. Furcsálltam hogy még sosem láttam autó balesetet és ilyen könnyen túl tudtam lépni a trauma részén. (Vagy lehet hogy csak azt hiszem) De engem igazából nem ez izgat igazán. Hanem amit írtál. A jelenem és a jövőm. Nem tudok azon kattogni hogy mikor halok meg. Azon viszont nagyon kattogok hogy mi fontosat tehetnék az életemben. Azt a "Több"- et keresem. Amit már olyan sokan keresnek és nem találnak meg. Én meg akarom találni. Az élet értelme. Az a bizonyos 42. Nem hiszek semmilyen istenben és nem is akarok. De érzem hogy valami célja van az életünknek. Az életemnek. De ha a cél már meg van. A hétköznapjaimnak hogyan szerezzem meg azt a többet amit keresek?
2018. ápr. 3. 18:23
 3/3 anonim ***** válasza:
meghalhattam egy l
2018. ápr. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!