Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek? Minden lent!

Mit tegyek? Minden lent!

Figyelt kérdés
Mostanában nagyon sokat hiányzok.Multkor 1 honapon át hiányoztam,és otthon tanultam ami nagyon jó volt és javítottam is.Aztán mikor vissza mentem az iskolába rontottam,egy bizottsági papírom hiperaktívitásról és középfokú figyelemzavarról,ezért iskolában rettentően nem bírok figyelni emiatt sokszor kaptam szaktanárit hogy nem figyelek (??) stb.. Viszont én nagyon társasági ember vagyok,de van egy kutyám és egy macskám plus anyukám itthon dolgozik laptopon.Nem tudom mi lenne a helyes.Anyukámmal a phsziologuson sokat gondolkodtunk hogy a hiperaktívitás miatt a tanulás nem megy

2018. ápr. 17. 13:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát ehhez azért nem áratana tudni, hogy gimis vagy, szakközepes vagy általánosba jársz, vagy hová?

Pszcihológust felkereshettek, az rontani nem fog a helyzeten, beszélgessetek arról, hogy mi lenne a legjobb számodra a jövődet illetően. Tudom, hogy szörnyű, amit a tanárok tudnak művelni olyan diákokkal, akik valami miatt kilógnak a sorból és jelenleg ez foglalkoztat téged és anyukádat is. De nem ez a lényeg, és ezt fontos megértenetek. A lényeg az az, hogy mi lesz veled a jövőben? Hol szeretnél továbbtanulni, mit szeretnél dolgozni? És ahhoz mire van szükséged a suli szintjén? Mert elég arra fókuszálni, ami később a hasznodra válik, a többi tanár és tantárgy káposztafej :D Nem kell mindenből szuperjól teljesíteni, hacsak nem valami komoly egyetemre készülsz pl. orvosi (bár gondolom ilyen porblémákkal nem ez a helyzet).

Próbálj meg nem megbukni semmiből és emelett azokból a tantárgyakból jól teljesítni, ami a továbbtanulásodhoz/jövőbeli munkádhoz kell. A sulinál, tanulásnál sokkal fontosabbak a barátok, a családod, az egészséged és a mentális egédszéged, és az, hogy boldog és elégedett legyél. Én szinte mindenből 5-ös voltam általánosban és gimiben, kitűnőre érettségiztem, felvettek a legelső helyre ahová jelentkeztem, de aztán az egyetemen kibuktam. Stresszeltem folyton, nem szántam elég időt se magamra se a barátaimra. Gyomorbetegséggel, állandó migrénnel kerültem kórházba. Nem éri meg az egész, túl nagy jelentőséget tulajdonítanak az emberek az iskolának, pedig az egész rendszer elavult, a tanárok kivételeznek, szándékosan hergelik a diákokat, az életre pedig nem készít fel egy csöppet sem!


Viszont előnye is van és az az ismerkedési lehetőség. Azért ne hagyd ott a sulit vagy légy magántanuló, mert az órán nem bírsz figyelni. A suli tök jó hely a szociális kapcsolataid bővítésére. Szeress sok barátot, ismerőst és csinálj olyan dolgokat, ami hosszú távon boldoggá tesz. A hobbijaiddal is tudsz később pénzt keresni nem csak 5-ösökkel. Ne add fel, sok kitartást és szerencsét neked! :)

2018. ápr. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Visszaolvastam amit ítam és látom, hogy teli van hibával. Bocsi, azért remélem ettől még lehet értelmezni :$
2018. ápr. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm! 13 éves leszek,és 6.vagyok

Rendőr vagy Állatorvos szeretnék lenni,de ezzel a tanulással(amúgy többi tantárgyból 5-4vagyok matekból és angolból vagyok csak 3-as)nem hiszem hogy felvesznek bárhova

2018. ápr. 17. 16:34
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát elég nagy butaságot írtál most, még csak 6.-os vagy, az általánosban még van 2 éved, a gimiben 4-5 (szaktól függően) és elárulom, hogy a felvételihez csak a gimi utolsó 2 éve és az érettségi számít és ezek közül is kizárólag azok a tárgyak, amik a kinézett szakhoz kellenek, +1 nyelvvizsga. Elárulom azt is, hogy a nyelvvizsgánál egyáltalán nem veszik figyelembe a jegyeidet. Volt olyan osztálytársam, aki szín 5-ös volt angolból, de 4x!! bukott meg a nyelvvizsga írásbeli részén mire sikerült átmennie. Egy másik osztálytársam spanyolból ment nyelvvizsgázni, az osztályozóvizsgája épp csak meglett 3-as, de a középfokú nyelvvizsgát simán megcsinálta. És ami igazán vicces, volt 3 fiú, nagyszájú, mindenből bukásra álló osztálytársam, angolból is 2-es 3-ast tudtak hozni de a nyelvvizsgán elsőre átmentek mind. Nyelvvizsgán az számít, hogy mennyire tudsz angolul és nem az, hogy bemagolj szószedeteket, meg szó szerint visszamondj szövegeket a tanárnak.


És miért ne vennének fel bárhová? Ki mondta ezt neked? Annyira messze vagy még a pályaválasztástól, hogy egyszerűen nevetséges ez a feltételezés. 4-5ös tanuló vagy (angol kivételével) és ez rossznak számít? A 2es-3as tanulók is bejutottak arra a főiskolára ahová készültek, sőt nagyon jó helyekre is. Egy diszes osztyáltársam pl. gyógypedagógiára ment és felvették, pedig amikor érettségiztünk majdnem olyan magas volt a pontszám, mint az orvosira. Szóval csak nyugi. Ha állatorvosira akarsz menni, akkor feküdj rá a reál tárgyakra és bioszra. Ha rendőrnek, akkor pedig testnevelésből is kell majd érettségizned, felvételizned, úgyhogy érdemes egészségesen étkezned és karbantartanod a testedet. Egy ismerősömet azért nem vették fel rendőrnek, mert nem ment át a tesi felvételin. Azóta újra próbálta, sikeresen felvették és már pár éve rendőrködik.


Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ne izgulj, az a legrosszabb amit tehetsz. Most vagy fiatal, ez pedig el fog múlni olyan iszonyatosan gyorsan, hogy el sem hinnéd és utána nem jön vissza. Most kell élni, megalappozni a jövődet kapcsolatokkal, tapasztalatszerzéssel és azzal, hogy egészségesen élsz. A jövőd nem néhány jegyen múlik!! Sem téged nem lehet néhány jeggyel jellemezni. Egy ember millióször többet ér, mint egy szám. Borazasztó, hogy az oktatás ennek az ellenkezőjét próbálja elhitetni az emberekkel. :(

2018. ápr. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!