Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem tudom mit tegyek hogy...

Nem tudom mit tegyek hogy elmuljon örökre?!

Figyelt kérdés

Társaságban vagy bárkivel beszélgetek egyszerűen annyira szégyellem magam hogy el kezd fojni rólam a víz és el pirosodok és össze vissza beszélek ..

Idős fiatal no vagy férfi 2-3-4-5-6 tejesen mindegy hányan vannak vagy hogy milyenek kezdetnek tőlem akármit normális kérdést pl: hol laksz ? Vagy hasonlót és e pirosodok fogjuk a víz rólam és el kezdek takarítani vagy mosogatni vagy pakolni gyorsan vagy WC re megyek vágya ki megyek cigizni hogy el kerüljem az egészet... nem ertem miért van ez és hogy hogy tudnám ezt kezelni már ez nagyon rosz nekem idegesít hogy ilyen vagyok és hogy nem tudok senkivel beszélgetni normálisan csak a párommal.. már elegem van mit tegyek hogy ez elmúljon?? Ha emberek köze megyek annál rosszabb. Volt hogy haza kellett jönnöm a párom rokonjaitol ki találtam hogy roszul vagyok mert annyira szégyelltem magam melegen volt vert a víz piros voltam hogy egész ideig amíg ok bent nevettek beszélgettek én az erkélyen voltam... és cigiztem a hidegbe mer nem bírtam be menni ki találtam hogy rosszul vagyok hogy haza menjünk ..

Már szinte borzasztó ez nem bírom mit tegyek hogy elmuljon ??



2018. ápr. 29. 23:06
 1/4 A kérdező kommentje:
Jah és meg annyi hogy soha nem voltam ilyen .. mindig társasági ember voltam buli ezer barátnőm volt és mai napig van is soha nem voltam ilyen. pár hónapja vagyok ilyen és nem ertem hogy miért ez nagyon rosz már nekem ..
2018. ápr. 29. 23:14
 2/4 anonim ***** válasza:
Menj el pszichológushoz.
2018. ápr. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nagy az esély, hogy pszichológiai eset vagy. Ezért nem kell szégyenkezni, rengetegen lelki, személyiségi gonddal küzdenek.


Én kényszer-cselekedektől "szenvedtem", nem tudtam, hogy ez egy betegség. Mi váltotta ki? Hát az Isten se tudja, valószínűleg gyerekkori traumák sora (alkoholista, rettegésben tartó apa). Nem kértem segítséget, a fejemben tettem rendet, és kb. 6 hónap alatt - tudatosan - "leszoktam" róla, mivel engem is zavart. Tehát még mindig "beteg" vagyok, de évek óta tünetmentes.


Persze én egy erős személyiség vagyok, tehát nálam minden csak elhatározás kérdése... :)

2018. ápr. 30. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1. Az első szempont egy ilyen esetben, hogy elkezdj gondolkodni azon, hogy ez az állapot mióta is tart, mikor kezdődtek.

Abban az időszakban történt-e valami esemény, ami kiválthatta, de lehet akár egy gyerekkori trauma is, ami mostanra éleződött ki.

Figyelj oda arra, hogy amikor "helyzet van" milyen érzések vannak benned. Itt nem arra gondolok, hogy izzadás, fejfájás és hasonlók. Inkább lelki érzelmekre figyelj. Még akár le is irhatod.

Vezess naplót ezekről az eseményekről, hogy érezted magad, mit tettél, hogy elmúljon.


Gyógyulásban ez nem fog segiteni, de inkább abban fog ez a dolog segiteni, hogy rávezessen arra, hogy miből ered a probléma és ennek segitségével megoldást is találhatsz rá és ha esetleg pszichológushoz vagy terapeutához mész, akkor tisztább pszichológiai profillal tudsz neki szolgálni, hogy ő is könnyebben rálásson, de főként, hogy tisztában legyél saját magaddal.

2018. ápr. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!