Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 16 éves lány vagyok. És...

16 éves lány vagyok. És miután leveszem a cipőm írtózatos szaga van a lábamnak. Nem merek elmenni barátomhoz/barátnőimhez mert nagyon ciki hogy büdös a lábam. Mit tehetnék hogy örökre elmúljon a lábszag?

Figyelt kérdés
2008. okt. 3. 15:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
98%
Lehet kapni drogériákban lábspray-t, cipősprayt, de már lehet venni akár antibakteriális zoknit is.
2008. okt. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
hát mindenképp olyan zokni kéne ami szellőzik, nylon harisnya pamutzokni, semmiképp se műszálas cucc. a lábad az egyik amire nagyon vigyázni kell, mert ezer gomba, vírus kialakulhat ott. másrészt okozhatja a cipő is, például egyes műbőr zártcipők, szóval szerintem ha olyat hordasz, akkor próbálj meg váltani. másrészt használj rendszeresen lábsprayt azok télleg jók, és így elvileg el kéne h múljon
2008. okt. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Az az igaszág h bármilyen cipőt hordok akkor is olyan.....használok cipőbe fújható lábszagűző sprayt és nem használ!!! Mi tegyek?
2008. okt. 3. 15:33
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem lábgombám volt, attól izzadt a lábam iszonyúan....Canesten krém 1hónapig és elmúlt. Azóta csak bőr cipő, és használok cipőfelhúzás előtt Scholl lábszagűző sprayt és hintőport is, amit levétel után(a nap végén) mindig beleszórok a cipőmbe, így a baktériumok, gombák nem tudnak benne elszaporodni....ja és fürcsi után mindig töröld át jól a lábujjaid között! :)

Remélem segítettem és hamar elmúlik, mert hidd el, átérzem, hogy milyen ciki! :)

2008. okt. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 nylonx ***** válasza:
100%
A verejtékmirigyek működése az agy külön központjának befolyása alatt áll. Ez az idegi szabályozás egyénenként különböző, ezért van az, hogy bizonyos emberek alig, míg mások könnyen izzadnak. Az izzadékonyság lehet örökletes, de befolyásolhatják külső körülmények is. Minden hatás, amely növeli a bőr vérbőségét, izzadást vált ki. Izzadhatunk a fizikai megterheléstől, de a stressztől, félelemtől vagy erős érzelmektől is. Emellett az erős fűszerek, az alkohol, a kávé, a tea és a dohányzás is befolyásolják az izzadást. Ezekre érdemes odafigyelni. A lábspé tényleg használ, és vannak a problémára cipőtalpbetétek és ezeket gyakran lehet cserélgetni, kimosni.
2008. okt. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Az nem derült ki, hogy izzad is a lábad, tehát nyirkos, amikor levetted a cipőd? Biztos, hogy nem a cipőd büdös eleve (kínai cipőből pl. semmivel nem űzöd ki a szagot, én már mindent kipróbáltam)! A cipő nagyon sokat számít!

Ha bőrkeményedéses a lábad, attól is lehet büdös. Áztasd ki hetente alaposan, hátha jobb lesz. Legyél sokat mezítláb, hagy szellőzzön, amikor otthon vagy!

De lehet tényleg a fokozott idegeskedéstől, hormonváltozástól is, akkor viszont dokihoz kellene menned.

Hidd el, ez nem ciki egyáltalán, akkor lenne ciki, ha nem zavarna...

2008. okt. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Akkor milywen cipőt vegyek? ami 100% h nem lesz büdős tőle a lábam???
2008. okt. 5. 08:15
 8/16 anonim válasza:
100%
én is ugyanígy voltam vele, elkezdtem a hintőport használni bekenem vele a lábamat reggel, a zoknimba és a cipőmbe is teszek egy cseppet és nincs semmi szag. és még olcsó is
2009. szept. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:

Szia, nekem is ez volt a gondom, de kipróbáltam a VARGA lábspray-t és tényleg nagyon jó!

elpször egy hétig minden nap be kell fújni, utána csak hetente...

én elég izzadós vagyok, a lábam most is izzad, de semmi szaga! Figyelj arra, hogy olyan spray-t ne használj, ami eltömíti a pólusokat, mert olyankor is termelnek izzadságot a verejtékmirigyek, csak ilyenkor benned marad, mert nem tud kiürülni.


Hátránya, hogy elég drága... Egy kis üveg kb 1000 FT.

De megéri!

[link]

2010. febr. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
Ezüstzoknit kell hordani, az ezüst megakadályozza h a lábszagot okozó baktériumok elszaporodjanak - tökéletes megoldás lábszag ellen
2010. ápr. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!