Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Csak én tartom hülyeségnek a...

Csak én tartom hülyeségnek a Pál utcai fiúkat?

Figyelt kérdés

Harcolnak meg mimdenféle...

A kis gyerek meg meghal emiatt a hülyeség miatt.



2018. máj. 20. 22:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
43%

Nyilván még nem vagy elég érett szellemileg, hogy megértsd a mondanivalóját. Majd idővel meégrted, addig olvasgasd a Micimackót.


Nem, az is túl komoly még. Kisvakond talán?

2018. máj. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

Gyerekként - amikor kötelező volt olvasni - én sem szerettem, nemrég azonban elolvastam felnőttfejjel és nagyon jó olvasmánynak találtam.

Azt be kell látnom, hogy a nyelvezete nem igazán a mai gyerekek szókincséhez igazodik.

2018. máj. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

A világirodalom egyik remekműve. Nagyon jó könyv, de igazán felnőttként fogod megérteni.

Minden szereplőnek megvan a saját mini drámája, a gyengébb jelleműeknek is. És annak a történelmi kornak is, amelyben játszódik.

2018. máj. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
8%
Egy kalap szar az összes kötelező irodalommal karöltve...
2018. máj. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

szerintem pont hogy ez az egyik jo, a keves jo kozul, mert a tobbi kotelezo... haaaaaaaaaaaat....

egyebkent elkepzelheto, hogy neked kesobb sem fog tetszeni, vagy nem tetszene, ha elolvasnad, van ilyen. Attol a konyv meg nem hulyeseg.

2018. máj. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értek egyet a hozzáállásukkal, de attól még a könyv nem hülyeség távolról sem. Néha az ember elvei olyan irányban helyezkednek el, ami másnak máshonnan nézve nem OK. De két ember úgysem fog ugyanúgy gondolkodni ugyanarról a dologról. S gyerekek, emberek, tévedhetnek s teszik is, ez erősen benne van a műben...
2018. máj. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%
Csak te tartod hülyeségnek!
2018. máj. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
95%

"Harcolnak meg mimdenféle... A kis gyerek meg meghal emiatt a hülyeség miatt."

Hát nem ez zajlik a felnőttek világában is? A könyv nagyon jól reflektál erre. Időt álló, mai napig aktuális kérdésekkel, örök igazságokkal, jó karakterekkel, a múltkor is megnéztem a filmet immáron sokadjára.

Azt aláírom én is, hogy nem általános iskolásokat kéne kínozni ezzel (én sem élveztem túlzottan akkor). Ez is olyan könyv, amihez azért kell némi érettség.

A Kőszívű ember fiai, na az mondjuk tényleg sz&r. Nem értem, miért nem lehetne a magyar oktatást ilyen szinten (is) fejleszteni, hogy aktuális, fogyasztható könyveket lehessen feladni az iskolásoknak, amitől akár még rá is kapnának az olvasásra...

2018. máj. 21. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát ennyi erővel az összes háború (legyen az banda, vallás vagy gerilla) hülyeség, mégis voltak, vannak és lesznek.
2018. máj. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Amikor kötelező olvasmány volt, nagyon szerettem felfaltam a könyvet, a másik ilyen az állatfarm volt amit még nagyon szerettem
2018. máj. 21. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!