Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Megőrjít a hobbim? (lent)

Megőrjít a hobbim? (lent)

Figyelt kérdés

Igazából ez sokkalta több nekem mint hobbi..művészeti pályáról van itt szó kérem.

Azon belül is festészeten van a hangsúly,de egyik ág se áll messze tőlem.Szóval sok mindent próbáltam már.


Egyszerűen nem tudom becsülni azt amit csinálok.

Festek,rajzolok,fotózok valamit és ha abban a pillanatban még nem is,másnap már biztosan azt mondom,hogy mekkora **** az egész.

Régebben amikor még csak elkacsintgattam a realisztikus dolgoktól és csináltam valamit ami nem az volt,hát akkor teljesen odáig voltam magamért.Most csak a szánalmat érzem amikor visszagondolok.Semmi jelentés tartalom,csak mocsok volt az egész.

Nem elég jó Nem elég jó Nem elég jó..ez kattog a fejemben ÁlLaNDóAn.Érdekes hogy más munkájára igen könnyen mondom hogy hát ez zseniális.Aztán megyek és felrúgom magam,hogy az enyém milyen gyenge hozzá képest.Így elég élvezhetetlenné válik az egész..és még ha azt tudnám mondani hogy ez előre visz,fejlődésre sarkall..az milyen f*s*a lenne!

de nem,csak ócskának érzem magam tőle..dolgozom és dolgozom de úgy érzem semmi eredménye.


Valaki hasonló helyzet esetleg?Vagy valami olyasmi?

Mert amúgy csak ki akartam írni



2018. jún. 30. 23:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
en is igy vagyok csak programozasban, irom a kodot irom, aztan latom az egeszet milyen szar, es letorlom ez kezdem elorol
2018. jún. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
gondoltam hogy nagyjából minden területen fennálló helyzet.
2018. jún. 30. 23:30
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
Egy igazi művész soha nincs megelégedve magával és a művével. Olvass nagy festők életrajzi könyveit. Épp csak kész lett a nagy mű, beb@(asz)ták a sarokba és már kezdték is a következőt. A régire rá se néztek többet.
2018. jún. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
#3, ez valamennyire igaz, de nem ilyen sarkítva, főleg nem olyan mértékben, mint ahogy a kérdező leírta. Az azért már egészségtelen mértékű önmarcangolás, és önsajnálat, aminek nincs értelme.
2018. júl. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
mutass valamit amit csinálsz
2018. júl. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Adapter007 válasza:

Ismerős amit írsz.


Ne a végeredményre koncentrálj. Hanem az érzésre, amit érzel amikor készíted. Ha szereted csinálni, ha belefeledkezel a készítésébe akkor, ott. Lehet a végeredmény bármilyen (ocsmány későbbi szemmel nézve) viszont akkor, ott neked örömöt adott. Ezt lásd benne.


Ne hasonlítgasd másokhoz magad, azt lásd amit beleraktál, és amit adott és örülj neki, hogy ki tudtad fejezni. Egyszer csak úgyis jön valaki, aki azt mondja rá, hogy de szuppper!


Rossz fele nézel, ne kifelé, hanem befelé, és egyből egyensúlyba kerülsz!


Üdv

2018. júl. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hogy állsz így 2,5 hónap után?


A megoldás az, hogy keresel magadnak egy-két megbízható mentort, aki szakmán/művészeti ágon belül, elfogolatlanul és saját magadhoz mérten tud értékelni.


Nekem is mostanában minden képem szar (csak én fotózok),

viszont van 1 stabil emberem, akihez bármikor mehetek véleményért, illetve most próbálok "véglegesíteni" egy másodikat, mert az ő értékítéletében is 100%-ig megbízok.


Az parasztvakítás, hogy az igazi művész tojik mások véleményére - nagyon meg kell válogatni, hogy kire hallgatsz és ennyi.

2018. szept. 17. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Abbahagytam,egy kis időre legalábbis

Nem jön,erőltetni nem fogom,úgyhogy most azon vagyok,hogy találjak valami olyasmit ami tud inspirálni.


(Egyáltalán nem mozgok olyan körökben ahol van esély arra,hogy értékelnék a melómat és nem is tudom hogyan lehet az ilyenbe bejutni vagy eleve olyan embert találni akinek érdemes adni a szavára..)

2018. szept. 19. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!