Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ongyilkos akarok lenni. Ha...

Ongyilkos akarok lenni. Ha van egy perced, segitenel, hogy hogyan labaljak ki?

Figyelt kérdés

A moderatorokat nagyon szepen megkerem, hogy ne toroljek ki a kerdesemet, ugyanis nem ongyilkolasi tippek kerese a celom, hanem az, hogy segitseget kapjak.


17 eves fiu vagyok. Most leszek 18. Egy nagyon jo csaladban nottem fel, a szuleim mindent megadnak es szeretnek, neha nehezen jottek ki egymassal, de szeretik egymast. Mar egesz kiskoromban erdekelt a termeszet, mindenfele allatos konyveket olvastam, es olyan tudast szereztem, ami meg a mai napig is hasznos, tehat nagyon intellektualis gyerek voltam. Legjobb tanulo voltam mindig is, es most is az vagyok, nyelveket peldaul nagyon konnyen tudok tanulni.

Mindig is az anyukam fele huztam. Apukamra inkabb csak felneztem, de anyukam volt az, akinek mindig mindent elmondtam, ugy, mint mas a legjobb baratjanak. Nagyon sokaig veluk is aludtam.

Aztan amikor elkezdtem kamaszodni nagyon mas lettem. A noveremmel jo viszonyban voltunk, igaz sokat veszekedtunk, de kamaszkorunkra egyre jobban eltavolodtunk egymastol. Valahogy, ahogy kamaszodtam, a sok informacio valahogy karomra valt. Peldat mondok: mivel a szuleim foglalkozasa ezt a temakort erinti, mindenfele termeszetgyogyaszati dolgokat tudok meg. Tehat peldaul mikor meghallottam, hogy az ejfel elott aludt orak szama szamit az ember novekedeseben, elkezdtem uvoltozni a noveremmel, mert sokaig fennmaradt es en sem tudtam aludni. Vagy, amikor meghallottam, hogy az anime rajzfilmek lebutitjak az embert, akkor mindig odamentem megkerdezni anyukamtol, hogy ugye nem leszek-e olyan. Szoval ilyen nevetseges dolgok, de ezek miatt vhogy olyan gorcsos lettem, mint egy oregember. Es mindig elveim voltak, mindig is jo tanulo akartam lenni, soha nem voltam benne igazan orultsegekben. Azutan valahogy tul erzekeny lettem. Elkezdtem minden sertesnek "bedolni", ugy mint az anyam. Elkezdtek cukkolni. En meg valaszul osszehaverkodtam egy rosszabb gyerekkel, es TELJESEN olyanna valtam, mint o. Es azota latom magamon, hogy vagy teljesen olyanna valok, mint egy kiszemelt hat nevezzuk talan peldakepnek, vagy olyanna, amit szerintem a kornyezetem gondol rolam. Azutan az altalanos sulimban elkezdtek szivatni. Irigyek is voltak ram, sok minden miatt. A vegen nagyon durva volt, a fel osztaly ellenem fordult, egesz nap egy gorcs voltam, feltem minden oratol, ongyilkos akartam lenni, mert olyanok is ellenem fordultak, akik evekig jo barataim voltak. Utaltam. Megismertem a gyuloletet. Megvaltoztam. Es a termeszetbe menekultem, elkezdtem az erdot jarni meg ilyenek, de szinte tok egyedul maradtam. Ma is keptelen vagyok pl partizni.

Aztan bekerultem egy uj suliba, ami jobb, de itt is mero gorcs vagyok. Osszehaverkodtam egy uj "peldakeppel", es megismertem egy lanyt, akiert mindenemet odaadtam volna. O igazabol ram se nezett. Ket evig tartott ez az allapot, most mar lassan kiszeretek belole. De nem lettem az osztaly resze. Megint egy tok mas arcot vettem fel, egy nagypofaju gyereket, de en nem ilyen vagyok, azt hiszem. Viszont a lany csak ezt az oldalamat latta, es megorjit a tudat, hogy talan emiatt nem utal engem (mert ezt latom). Par gyerek koreben nepszeru lettem, de azt hiszem nem ismernek elegge.

Most itt vagyok 18 evesen. Hogy mi a problemam? Nem tudom, ki vagyok. Nincs onkepem, nincs jovokepem. Tudom, hogy azt hiszitek, hogy ez egy szokasos emo kolyok, de ahogy leirtam az eletemet, en nem ilyennek latom magam. En ugy gondolom, hogy intelligens vagyok, es semmi kozom a divathoz. Egyszeruen ossze vagyok teljesen zavarodva. Nem birok megnyilni, nem birok egy egyseges arcot mutatni azok ota, amik a volt sulimban tortentek. Nem tudok senkire sem szamitani. Nem jarok partizni, nem vagyok tul semmin. Csak otthon ulok, es keresem magamat. Es gondolkozom, hogy mi az, ami miatt mindenki nepszerubb nalam, ami miatt mindenki lazabb nalam, ami miatt mindenki kapja a meghivasokat, csak en nem. Es szuksegem lenne egy baratnore, de keptelen vagyok. Nem tudok csajozni. Es ekozben gyulolok mindenkit, aki jobb nalam, akinek csaja van. Gyulolom a csajt, akit kineztem meg regen, mert soha nem nez ram, pedig miatta bogok otthon, gyulolom a baratjat, aki lehet, hogy erzelmileg joval sekelyesebb nalam, de en eselyt se kapok, hogy megismerjenek. Mintha taszitanam a csajokat. Ugy erzem, mar reg tul kene lennem ezen, legalabb egy csokon, de erzelmileg is szuksegem lenne ra. Laza, egyszeru eletre vagyok, de keptelen vagyok ra. Ram sem neznek a lanyok. Semmim nincs 18 evesen. Nem vagyok kamasz, mert a kamaszok lazak, en meg egy olyan ember vagyok, aki minden beszolason hangosan rohog, azutan otthon orakat gondolkozik rajta. Rengeteg dolog van, ami ugy erzem, hogy a "veremben van", hogy erzem, hogy kell, pl csajozas, partizas, haverok, minden, ami a fiatalsaghoz hozzatartozik, de nem birom mar elerni. Egyszeruen mar elkonyveltek olyannak amilyen vagyok, raadasul ugy is tunok, mint akinek nincs szuksege ilyenekre, tehat nem is hivnak, pedig, mint latjatok, egyaltalan nem vagyok olyan hatarozott. Most mar csak az ongyilkossagra tudok gondolni, tudom, hogy gyerekes, de ugyis az szamit, amit erzek, es az erzelmeim meggyilkolnak. Nem akarok ongyilkos lenni, mert lenne jovom, csak ugy erzem, nem erhetem el, mint ahogy mast sem, amit akarok. A magany megol egyszeruen. Most is kosarat kaptam, mint mindig, es ugy erzem, hogy talan sosem lesz baratnom. Ne haragudjatok, ha onsajnaltatonak tunok, talan az is vagyok, de en ezt nem viccbol irtam le, mert most mar tenyleg nem csak jatszom a gondolattal, hanem erzem, hogy kozel kerulok hozza, mert semmi nincs hitem magamban. Nem tudok magamnak jovot elkepzelni, hisz nem birok a koromba beilleszkedni. Egyszeruen csak menekulni akarok, es komolyan gondolom.

Szeretnem, ha leirnatok, hogy mit gondoltok rolam. Es kerlek szakembereket ne ajanljatok, azokbol mar eleg volt, soknal voltam.

Koszonom elore is, remelem nem voltam faraszto es kerem a moderatorokat meg egyszer, hogy ne moderaljak ki. Koszonom.


2010. jún. 18. 22:21
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:

20:35-ös vagyok.


Én is féltem egy időszakban a korosztályomtól, ugyanezen okok miatt. Egyébként szerintem az élet gimi után kezdődik, gimiben nálunk is minden fos volt, mindenki fikázott mindenkit. Az egyetemen felnőtt emberek vannak, sokkal másabb az atmoszférája a helynek. Szerintem nem kéne elásnod magad csak amiatt, mert most ilyen emberek vesznek körül. Sportolj valamit vagy menj el valami szakkörre, ahol azt szereti a többi ember, amit te, lesz közös témátok stb.

Nem csak olyan lányok léteznek, akiknek nagy a képük, csak a többieket nem veszed észre, mert lehet, hogy neked is az ilyen macák tetszenek, csak nem kapod meg őket, és ez fáj. Lehet, hogy nincs igazam! Vannak másmilyen emberek is, csak nem olyan környezetben vagy ezek szerint. Lehet, hogy ezek a csajok nem is nagyképűek, csak te hiszed azt, mert úgy néznek ki, közben meg ők is ugyanolyan bizonytalanok, mint te. Lehet, hogy ha beszélgetnétek, kiderülne.

De akkor te most azért akarsz öngyilkos lenni, hogy sarkítva fogalmazzak, mert még nem voltál nővel? Nehogy már ennyire beparázz a sok kis cafkától, akik semmit nem érnek.:P Egyébként meg az tanácsolnám, hogy először tedd magad rendbe, az önbizalomra jönnek majd a csajok. De ha nem vagy rendben, akkor nem is vagy vonzó, nem sugárzol, de a csajjal is sok bajod lesz - féltékenység, minden barom fóbia. Nekem ez a tapasztalatom!

Remélem nem fogalmaztam durván, csak segíteni szeretnék neked!

2010. jún. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim válasza:

ne menj k*rvahoz, az nem old meg semmit. nem kestel le semmit. most komolyan ugy erzem, hogy a csajok miatt gorcsolsz a legjobban. pedig nem kene.

az a legrosszabb, hogy egyfolytaban ezek a dolgok valnak a fejedben, es teljesen bemeseled magadnak, hogy igazad van. pl hogy a szuleid latjak, mi veled a helyzet. honnan tudod, hogy nincs e otthon is egy alarcod, mint a suliban a "nagydumas"?? lehet te mar eszre sem veszed.

sajnalom, hogy igy alakult a dolog. de ugy erzem, sajat magadnak koszonheted. el kene kezdened pozitivan gondolkodi.

az ongyilkossag nem megoldas, azzal csak magadat csalnad meg...nem beszelve a szeretteidrol, mit kene atelniuk. nem tudok konkret tanacsot adni, de kerlek, tarts ki! nagyon remelem, hogy lesz olyan, aki tud segiteni privat mailben, es lassan de biztosan rendbejossz. Kitartast kivanok, es rengetek erot!

2010. jún. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim válasza:

Kedves ˝sorstárs˝. Én is feltettem egy kérdést, hogy lesz-e az életben barátnpm, amire válaszoltál. hát jöttem és én is emgpróbálok neked segíteni.

Először is felejtsd el az öngyilkosságot. Nem jó semmire. Bár én nem vagyok olyan jó tanuló (nem valami jók a képességeim, de szorgalmas vagyok) de azon kívül mindenben egyezünk. Kiközösítenek az iskolából? Engem is. Hidd el, majd 20-30 év mlva az osztálytalálkozón már Te neveted ki őket, és ők akarnak majd a kedvedben járni. És miért? Mert amíg ők cukkoltak és kiközösítettek, addig te tanultál a jövődre gondolva és sikeres lettél. Hát igen. A csajozás... Nehéz téma... Én itt 0% osan teljesítek, szóval nem írok tippeket. Viszont nekem a csajozás mellett van egy nagyon komoly hobbim, mondhatjuk életvitelnek is, a motorozás. Sok időmet leköti, itt is tapasztalatokat kel lszerezni, stb... ajánlom figyelmedbe =)

2010. jún. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim válasza:
Nagyon hasonló állapotban voltam egy éve. Többször egy paraszthajszál választott el attól, hogy kinyírjam magam. Gimi végére ért utol ez a kétségbeesés, hogy még csak nem is csókolóztam addig. Írtam erről egy hosszú blogbejegyzést, ha gondolod, olvasd el, itt vagyok egy évvel ezelőtt: [link] Azután elkerültem a gimiből egyetemre, ahol volt lehetőségem egy teljesen más képet kialakítanom magamról, mint középiskolában. Ma több mint fél éve élek boldog párkapcsolatban egy gyönyörű nővel, és noha valamiből kimaradtam azzal, hogy gimiben egyáltalán nem csajoztam, jelenleg úgy érzem, bőven megérte várni. Kitartás!
2010. jún. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:

végigolvatam terjengős leírásod, és eléggé hasnló cipőben járok csakmár 21 éves vagyok meg más a háttér kissé.

Ja és én egyszerűen utálom az élőlényeket amióta szivattak embert állatot mindent.

pár dologra rájöttem viszont (hála a kötelező olvasmánynak is)

Szerintem a legfontosabb, ha kiakarsz kerülni ebből a helyzetből csinálj valamit bármit de ne ezen agyalj mert belebolondulsz vagy ami rosszabb (jobb) tényleg megteszed amire készülsz.mert ha nem tényleg lelkizős mai divatszóval élve emósnak titulálnak és mégjobban ezen rágod magad.

A másik dolog meg ha a korosztályod bánt például próbálj meg fiatalabb idősebb emberekkel a suilból például összehaverkodni nekem kissé segített.És próbálj kapcsolatokat teremteni ha napi 1 emberrel találkozol mondjuk akit kedvelsz azis sokat segíthet szerintem még ha csak elmentek egymás mellett az is.

Ha nemtudsz jövőt képzelni magadnak akkor képzeld el a nagyon közelit pl.: mit csinálok 5 perc mulva.

Ja meg szerintem 18 évesen még eléggé lehetsz kamasz legalábbis szerintem magamnak igy magyaráztam hogy miért gomdolok ijen baromságokra.

Most leszel 18 nemsokára új suli vagy legalábbis kikerülsz a mostani közösségből ez jó alkalom lehet új sznben bemutatni magad majd az új közösségben.

Többször írtad hogy intelligens vagy na ezt felejcsd el ha annyira inteligens vagy hogyan akadsz fent ijen problémákon?énis annak hittem magam de mostmár beláttam hogynemvagyok az mivel ezt a problémát sem sikerült megoldani.

Ja meg lehet nekedis az a bajod mint nekem egyszerűen nincs miért élned, ezen pedig senki sem tud segíteni valamit találj ki bármit mert ha nemteszed ezen fogsz rágódni nagyon sokáig szerintem.

Végezetül szerezz barátokat valami idiótákkal csak össze tudsz barátkozni, és hogy szivassalak ne irj ijen hosszú kérdészt mert vagy nem olvassák el vagy ijen terjengős választ irnak mint én :D

2010. jún. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
az előző vagyok most néztem sokhelyen írtam már hasonlókat mint a többiek de egyszerűen ennyit lusta vagyok olvasni :)
2010. jún. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

En nem hinnem, hogy ezt intelligencia kerdese. A zsenik peldaul mindig egyedul vannak (ez most nem azt jelenti, hogy en az lennek.)


Irtatok, hogy egyszer majd eljon az IGAZI... de en nem az igazira varok, en csak csajozin akarok, kiprobalni, belekostolni, hogy szerezzek egy kis onbizalmat... nem akarom, hogy az igazi legyen az elso...

2010. jún. 21. 20:51
 18/34 A kérdező kommentje:
Es valahogy tavolinak erzem a vilagot is... marmint az emberek vilagat. Nem ertem, hogy a korosztalyomban miert egoista minden fiu es lany, egyszeruen ugy erzem, hogy olyannak kene lennem, amilyen nem tudok lenni. Es ennyi onbizalommal nem tudom, mennyi ertelme van elni...
2010. jún. 21. 21:31
 19/34 A kérdező kommentje:

Es a masik, amivel nem tudok mit kezdeni: gyereknek nezek ki. Hiaba vagyok 18, akarmelyik 14 eves magasabb nalam... 173 centi vagyok, es 60 kilo. Es bemegyek a korombeliek koze... tisztara mintha vissza lennek maradva vagy 3 evvel. Nyilvan ez is kozrejatszik, h a csajok nem neznek ram... de errol en nem tehetek.


Vannak viszonylag jo napjaim, amikor azt gondolom, meg van jovom. De a rossz napjaimon ugy erzem, abszolut csak altatom magam. Ha tudnek elni, mar feltalatam volna magam, lenne stabil baratsagom, valami, aminek eljek, es valamilyen csajkaland. De nincs. Elegem van abbol, hogy mindenkitol csak azt latom, hogy hogy KELLENE elni.

2010. jún. 21. 21:40
 20/34 anonim ***** válasza:
Az a lényeg, hogy az látsszon rajtad, hogy jó neked. Ez most nem így van. Az ember úgy működik, hogy ha valakin látja, hogy jó neki, akkor megpróbál részesedni ebből a jóból. Az olyanok társaságát keresi. Szóval szerintem csinálj magadnak divatos külsőt(cipő, ruha, haj). Keress egy új társaságot. Ha van lehetőséged, akkor olyat, ami mesterséges. Pl valamilyen edzés(ami amúgyis rádfér), vagy bármilyen foglalkozás, ahol tagok vannak, és ezek te korodbeli emberek, és olyanok, akikhez hasonlítani akarsz az életvitelére. Azért fontos, hogy mesterséges legyen, mert oda úgy lehet csatlakozni, hogy jelentkezel, és nem úgy, hogy várod, hogy hátha meghívnak. Ha jó helyet választasz, akkor ezek kiindulásként nem lesznek veled szemben kiközösítőek, szóval megkapod azt, amire szerinted szükséged van: egy esélyt. Azt mondtad, jó személyiséged lenne, akkor mutasd meg nekik! A hajról annyit, hogy legyen benne valami stílus, ne csak ahogy a fodrásznak kézre esik! Ha egy menőbb társaságon belül jó vagy, akkor sínen vagy.
2010. jún. 24. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!