Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nagypapámnak van egy menórája...

Nagypapámnak van egy menórája a szekrényén. Akkor most én zsidó vagyok?

Figyelt kérdés
2018. aug. 3. 19:29
1 2
 1/12 anonim válasza:
46%
Nézd meg a fütyikédet. Ha blankolt, akkor igen
2018. aug. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Nem, lehet, hogy ajándékba kapta vagy bármi. De az is lehet, hogy csak negyedrészben vagy zsidó. De ezt a szüleiddel beszéld meg, ők biztos többet tudnak erről...
2018. aug. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Lehet csak tetszett neki és egy régiség kereskedésben vásárolta.
2018. aug. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
A vezetékneved a családod története sokat elárulhat. A világháború után többnyire a zsidó nők próbálták elrejteni a zsidó származásukat, mert féltek, hogy megismétlődik, ami a világháborúban történt. A nagyapád korabeliek mindenbizonnyal tudják, hogy mi a menóra, de előfordulhat, hogy kapta. Mi erdélyiek vagyunk és dédimnek is volt menórája, meg pár “zsidó” kincse. A háború után kapta ajándékba egy olyan zsidó családtól, akiknek segített amikor senki más nem tette. Büszke rá és én/mi őrá!
2018. aug. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
35%

Tudnál róla ha az lennél.

A vallás és a rokonság/származás nem feltétlen kötődik egymáshoz. Nincs olyan, hogy fél vagy negyed zsidó.

2018. aug. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

#2, nincs olyan, hogy negyedrészben vagy félig zsidó. A zsidóság anyai ágon öröklődik. A vőlegényem zsidó származású (nem gyakorolja), pedig az apja nem az. Én nem vagyok zsidó, így a mi gyerekünk sem lesz az, ő hiába az.


Kérdező, ha ennyire érdekel a téma, akkor kérdezd meg nagyapád, vagy végezz családfa kutatást. Ha nagyapád édesanyja és nagyanyja zsidó volt, akkor ő is az. De te attól még nem biztos, hogy az vagy, ha nagyanyád és/vagy az édesanyád nem volt az.

2018. aug. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%
Sirok... :D
2018. aug. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Természetesen van olyan, hogy félzsidó. Attól függetlenül, hogy a vallás mit mond, nem ez a döntő, a származást nem lehet semmiféle vallási törvényből levezetni.
2018. aug. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%
#12 ha a másik szülőd ember, akkor sellő még lehetsz
2018. aug. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem, ez még nem jelenti azt, hiszen peldául ajandekba is kaphatta. De ha biztosat akarsz tudni, az a "legtisztább", ha megkerdezed nagyapádat, esetleg a szüleidet.
2018. aug. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!