Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A tescoban11-12 ezret kellet...

A tescoban11-12 ezret kellet volna fizetnem mivelhogy volt egy 8000 termèk is, làttam ahogy beszkennel mindent a hölgy de mègis3600 fizettem a 8ezres termèk nem volt a szàmlàn. Egyszerűen elsètàltam vele ès nem is csipogott a kapunàll ilyenkor mivan?

Figyelt kérdés

#Tesco #csipogàs #lopàs.
2018. aug. 5. 09:21
 1/4 anonim ***** válasza:
92%

Ezek szerint mégsem szkennelte be.

A kapu meg nem akkor csipog, ha valamit nem fizetsz ki. Gondolkodj már, ennyi erővel ha van nálad egy csomag rágó, arra is csipoghatna. Bizonyos termékekre raknak "csipogót", amit a pénztárnál leszednek. Ha ez rajta marad, akkor csipog, ezt érzékeli a kapu. Nincs összekötve a pénztárgéppel. Ha kifizeted, de a pénztáros elfelejti levenni, akkor is csipog.

Te meg loptál. Lehet ezt magyarázni... ha 20 ezernél nem tűnik fel egy 300 forintos termék, az egy dolog, de hogy 11 ezer helyett 3 ezret fizetsz és nem szólsz... ez lopás.

2018. aug. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%
Ha időben észrevetted és nem szóltál, akkor még jóhiszeműnek sem mondható lopásról van szó. A pénztáros hibázott, te meg kihasználtad.
2018. aug. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Btk. 373. § (1) Aki jogtalan haszonszerzés végett mást tévedésbe ejt, VAGY TÉVEDÉSBEN TART, ÉS EZZEL KÁRT OKOZ, csalást követ el.


Konkrétan nem lopás, hiszen a Btk. szerint akkor valósul meg lopás tényállása, ha már a szándék is az idegen tárgy jogtalan eltulajdonításra irányult.


Mivel itt a kérdező eredetileg fizetni akart érte, de mikor észlelte, hogy a pénztáros hibázott, nem szólt hanem tévedésben tartotta, ezért nem lopást hanem csalást követett el.


Mivel azonban a szabálysértési értékhatár 50 ezer forint, ezért a kérdező csak szabálysértést követett el, amiért - sajnálatos módon - nem lehet szabadságvesztést kiszabni.

2018. aug. 5. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igazatok van ! De màr ez így van sajnos, most voltam vissza az előbb mert nem hagyott nyugodni a lelkiismeretem de aztmondtàk hogy mostmàr ninca mit kezdeni az esettel egyszeruen csak felejtsuk el enyi volt.
2018. aug. 5. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!