Miért érzek így?

Figyelt kérdés

Az éjszaka egy olyan erős pánikroham tört rám, amit képtelen voltam irányítani vagy legyőzni. A legnagyobb félelem a szeretteim elvesztése. Olyan volt, mintha egy rossz álom lett volna. A kérdés az lenne, hogy mi zajlik le bennem. Furcsa érzések kavarognak a lelkemben 2 hónapja, amikre nem tudom a választ, olyan kérdések, érzelmek hogy: mit akarok az élettől, ki vagyok én, mi dolgom van nekem, helyes úton járok-e (?) elfogadtam önmagam (?) Én, aki lázadó vagyok az iskolában, én, aki bárkivel és bármilyen körülmények között szembeszállok a saját szabadságomért, Ki vagyok én (?) Elfogadtam mindent, és minden úgy tökéletes ebben a világban ahogy van. Nem akarom már senkire sem rákényszeríteni az igazamat, önmagamat szeretném megváltoztatni, senki mást.


Nem találom az utamat, nem tudom hogy a jóisten mit akar nekem adni.

Teljesen más célok vezéreltek régen, szerettem volna gazdag lenni, egy menő iskolában tanulni ahol csak gazdag szülők gyerekei tanulnak, a legjobb márkából öltözködni, sok pénzt, gazdag férjet. Már ez nem így van, a gondolkodásmódom teljesen megváltozott hamar rájöttem hogy ezek nem tesznek boldoggá, megváltozott a prioritásom. Olyan munkát szeretnék majd végezni ami lelki békét hoz.


Lehet hogy egy kicsit zavarosnak tűnik így ez az egész, de a lelkem is az és a lelkemből írok.

A szeretteim nem hisznek bennem, az erőmben, a képességeimben, egyedül a nagypapám aki még hisz bennem. Sokszor van az, hogy az emberek valamiért tartanak tőlem, nem mernek közeledni felém, furcsának ítélnek meg, amiben van igazság.

1 éve annak hogy étkezési zavarral, depresszióval, testképzavarral küzdöttem, ezt senki nem tudta, saját magamat gyógyítottam meg. Nem aggódott értem senki.

Hogy miért írtam ezt mind le? Mert már nagyon régóta bennem voltak ezek a kérdések, amikre nem találom a választ.

Nos, köszönöm ha elolvassátok!



2018. aug. 20. 06:48
 1/1 bodnar edit ***** válasza:

Szia!



Elolvastam a leveled, és bár nem tudom hány éves vagy, de sok mindenen mentél keresztül. És ha jól értem, sok negatív dolgon! Sok van aki nem hisz Istenben, és megvallom őszintén, te aki lázadó módon éltél, nem tisztelve a körülötted élőket, hiszel benne! Nos ha így van, és nem csak leírtad, szerintem most épp próbatételen vagy! Sok embert megbántottál, akik még nem hisznek neked! Isten adott neked még egy lehetőséget, amit a javadra fordíthatod! Nem győzködnöd kell őket, hogy megváltoztál, hanem ily módon élj, és ők egy nap észre fogják venni a változást, amit el is hisznek majd. De ne felejtsd, mivel előtte negatív módon viselkedtél kétkedni fognak, ezzel vizsgáztatnak, és ha ezek után sem buksz meg, már hinni fognak neked!Ki vagyok én?! Kérdezed! Lázadó! Lehet, de a szabadságot már megkaptad azzal, hogy megszülettél! És ha netán nem vagy még 18. éves, ha az leszel, újból szabadságot kaptál, mert felnőtt korú lettél! Persze ami ezzel jár, ilyen fiatalon még nem gondolunk erre, de a szabadság bizony felelősség is! A te felelősséged! Bármit teszel, már te vagy a felelős! Ha rosszat teszel, nem a szüleid ülnek érte börtönben, hanem te! Ha gonosz leszel valakivel, otthagy! Magadra maradsz! És bármi rossz tettel próbálod felhívni magadra a figyelmet, hogy féljenek tőled, valójában egyre mélyebbre sűllyedsz és vágod a fát magad alatt ! Persze először jó móka, de aztán egy nap, mindenki elfordul tőled! Rossz álmok, lenézések, jönnek, már senki nincs melletted! Itt kaptál segítséget, mert lát benned még remény Használd ki! És hogy hová tartasz, mi lesz belőled? Ki fog alakulni! Először a közvetlen környezetedben tegyél rendet! Kedves legyél, segíts néha, hogy lássák, tudsz te ilyen is lenni! aztán ott a tanulás! Tudom, nincs kedved hozzá, de ha jutni akarsz valamire muszáj leszel megadni magad! Tanulj, had lássák van benned spiritusz! Aztán az is jön majd, mire jutsz az életben, mi szeretnél lenni, merre tartasz! De közben legyenek lukas óráid is , hogy megismerd magad, rajzolj, olvass, szerelj valamit, járkálj múzeumokba, kiállításokra, vagy csak úgy ülj le egy parkba, érezd a frissen vágott fű illatát, lásd meg a gyönyörű színű virágokat! És nem utolsó sorban hallgasd a madarak énekét. Egy napon egy tónál etesd meg a kacsákat, és hasonló tevékenységek! Garantálom megismered önmagad, tudni fogod, mi mindenre vagy képes, ami önbizalmat ad neked!

Azon meg ne agyalj, hogy meghalnak a szüleid, szeretteid, meg fognak , amikor eljön az ideje! Nem siettetjük ugye? Ezért mikorra ez bekövetkezik, Isten megadja neked azt a lehetőséget, hogy annyit legyél velük , amennyit csak akarsz!Használd ki! A Nagyapád, nagyon bölcs ember, és azért hisz benned, mert érzi, hogy ott eltemetve legbelül még sok-sok szeretet van amit csak ki kell engedni és irányítani kicsit! Halgass gyakran rá, támaszkodjál a tudására!

Ami pedig a depressziót és étkezési zavaraidat illeti! Igen kialakulnak, előfordulnak, elszenvedjük! De érünk ezekkel valamit is!?? Nem!! Önmagunkat roncsoljuk, aztán meg nem lesz mit megmenteni! Ne csináld, nem tudom fiú vagy lány vagy, de ha fiú is, nem szégyen kisírni magunkat! Én csináltam ilyet ha kiesett a gyeplő a kezemből! Először azért sírtam, mert dühös voltam, aztán elkezdtem sajnálni önmagam! Miért én, miért csak én? Utána terveket kezdtem szőni, átrendeztem a lakást, újra megfürödtem , rendbe tettem a hajam, és újra kezdtem! Ne felejtsd el, remény mindig van! Csak józanul át kell gondolni!És azt írod, nem aggódott senki érted!? Honnan tudod, persze nem babusgattak, nem látszott az arcukon! De belül, ott csak fájdalom van és remény feléd! Majd meglátod, ha már hisznek neked és minden rendbe jön, el fogják neked mesélni mennyire aggódtak érted!

Ki ne szeretett volna gazdag lenni, sok pénz, autó, ruhák, tele hűtő, több szobás lakás, mindennel felszerelt konyha, esetleg egy nagy hajó, tehát könnyű élet! Nézd meg a mostani gazdagokat , színészeket énekeseket! Tisztelet a kivételnek, mert vannak, de kábítószer, több esküvő, összetört autó, összetört élet! Ki a fenének kell ilyen élet! Lehetünk ám ezek nélkül is boldogok!Elmeélek neked valamit az én életemből, egy rövid történetet! A volt párommal éltem a régi volt lakásomban, de ő is be volt jelentve. A lakásom mellett a közös wc. így megszereztük, nagy nehezen, Mikor már a mienk lett elhatároztuk, ott fogunk bejárni, lesz egy kis előszoba, kamra , külön wc. fürdőszoba, szép konyha étkezővel, nappali és két háló. Mindez 42 négyzetméterből. Nem nagy de két embernek még sok is. Nos elkezdtük a felújítást, és közben vásárolgattunk, ezt azt és eltettük. Nem használhattam a mikrót, mivel az előző tönkrement, jó lett volna, El lett téve sok eszköz, hasznos és szép dolgok. Már nem volt mosogató, mosógép, mosdó, stb. Aztán teltek az évek, nem haladt, és én közben megtanultam ezek nélkül élni!

És egy nap rájöttem arra, ha eddig nélkülöztem kinek kell. Miért hajszolnám, hisz ezek nélkül is boldog életet élhetek! És rájöttem, ezek a tárgyak, csak egy tárgyi valami, nem baj ha nincs, hiszen sokaknak tényleg nincs. Mindenkihajszolja a jobbat, de minek. Elveszi a való élettől az időt. Amit nem magunkra tudunk fordítani , munka csak munka, hogy megvegyük az újabb csodát, hogy nekünk is legyen! Nos te is erre jöttél rá, persze kell ruha, cipő, meg ilyenek, de nem 20db. Most kezd kinyílni a világ előtted, légy résen és vedd észre a szépet is! Az ember mindig tanul.

Amikor pl. kutyám volt, korán vittem le, mert újság kihordó volta, És tudod amikor sétálsz a kedvenceddel, mit tudsz csinálni, nézed ami körülötted van. És mire jöttem rá? Arra, hogy a tavasszal a fákon, a levelek éjjel bomlanak ki! Egyszer nézd meg tél után tavasszal amikor még hideg van, nagyon korán hajnalban nézd meg ahogy kel felmelegedni a nap, a füveken, virágokon harmatcseppek jelennek meg, valami tüneményt! Vagy a kerítés kockáin zúzmara jelenik meg, kifodrozza a rácsot! És még sok mindent mesélhetnék neked, csak lehet már unod, be is fejezem soraim abban a reményben, hogy lelkileg tudtalak támogatni, felnyitottam a szemed a körülötted levő gyönyörű világra. Merj élni, navigáld az életed,és minden jóra fordul! Nem lesz könnyű!!!! De ne add fel, tudod, hisz remény mindig van, és ahogy mondják, a remény hal meg utoljára! És ha a későbbiekben bármiben tudok segíteni, , tanácsra vágysz, kérlek csak írj! Kívánok neked sok sikert!

2018. aug. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!