Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Milyen egyetemre járni?

Milyen egyetemre járni?

Figyelt kérdés
Művészetibe szeretnék belekezdeni, nektek mennyi időtök van dolgozni mellette? (Ha van) és be tudjátok e úgy osztani az időtöket h pihenjetek is, dolgozzatok is, tanuljatok is?!

2018. okt. 10. 09:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nincs pénzed, akkor dolgozz előtte egy évet. Nem jó az egyetemet összekötni a munkával. Csak ugye akkor ha köze van a tanulrtakhoz.
2018. okt. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szak- és emberfüggő - mennyire érdekel, amit tanulsz, mennyire teszed oda magad, mennyire vagy motivált. Mennyire kell bejárni az órákra, mennyire segítőkészek a szaktársak, vannak-e közös, elérhető jegyzetek, stb, stb, stb.


Én azt mondanám, első pár félévben csak beugró melókat fogsz tudni vállalni, komolyabb munkát csak akkor, amikor kevesebb órád és nagyobb rutinod van (tudod, honnan szedj össze jegyzeteket, megszoktad a szorgalmi- és vizsgaidőszak rendszerét, ismered az oktatókat, a tempót). Ha nem bulira kell pénzt gyűjtened, hanem hogy fenntartsd magad, és tényleg szeretnél tanulni is, nem csak egy random diplomát szerezni nulla tudással, akkor iszonyat hajtás lesz az egyetem.


Szerintem havi 20-30 rongyot stressz nélkül is össze fogsz tudni csipegetni, de ha ennél többre van szükséged havonta, akkor kimerítő pár évre készülj fel lelkileg, ha bevállalod.

2018. okt. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!