Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Vajon ezért ad meg nekem...

Vajon ezért ad meg nekem Isten majdnem mindent?

Figyelt kérdés
Én bűnös ember vagyok,teszek rossz dolgokat és tettem.Életem néhány szakaszában nagy nyomorban éltem:éhezés,fázás,lakhatatlan lakás.De viszont ugyanakkor próbáltam a jóságosságra törekedni mindenki iránt.Egész életembe többnyire szelíd voltam,ritkábban voltam durva és vad.Bűneimet megbántam és már gyerekkorom óta elfogadtam az Urat.Sajnos nem mindig foglalkoztam vele,és egy ideig kínoztam az állatokat,valamint a gyerekem ellen is követtem el dolgokat most nem részletezem mert Sajnos hosszú lenne.Olyan gondolataim voltak hogy felakasztom egy fára a kutyámat és közbe késsel kínzom meg.DE.Jobbra változott az életem.Továbbtanultam amit már letettem,a nyomorból kijöttem,és valahogy ha valamit akarok(nem arany,ezüst)stb de ha kívánok valamit megkapom.Nem részletezem mit mert nem akarom hogy felismerjenek.Néha előfordult hogy annyi jó dolog történt velem egy napon hogy teljes eufóriàba estem az örömtől.Mikor büntetést érdemeltem volna a tetteim miatt de ez a sok jó arra utal hogy az úr megbocsàt és fogja a kezem.A kérdés tehát az hogy azért ad meg nekem dolgokat mert alázatosabb lettem?
2018. nov. 2. 17:55
 1/6 anonim ***** válasza:
9%
nincs Isten ;)
2018. nov. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ez nem így van
2018. nov. 2. 18:32
 3/6 anonim ***** válasza:
ébredj fel. nem szokás már tündérmesékben hinni
2018. nov. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
az én dolgom
2018. nov. 3. 21:22
 5/6 anonim ***** válasza:

A vallások alapján - és nemcsak a kereszténység alapján - elképzelhető, hogy "azért ad meg neked Isten majdnem mindent, mert próbáltál a jóságosságra törekedni mindenki iránt" és alázatot és megbánást mutatsz.

Mindenesetre az összes vallás - keleti és ábrahámi - hangsúlyozza, hogy mindenki az ő tettei alapján lesz megfizetve - előbb vagy utóbb.

Sokszor már ez életben érződik az áldás az ember jó, önzetlen tettei után - ezt még azok is hangsúlyozzák, akik nem kifejezetten vallásosak. Elég csak megnézni a spirituális témájú mai könyveket.

2018. nov. 5. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 világvége1 ***** válasza:
Teljesen véletlen.
2020. jún. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!