Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Depresszós lennék? Mi az...

Depresszós lennék? Mi az isten bajom van?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy rossz a közérzetem. Reggel vidámabb vagyok, például ma tök jól sikerült a napom. Viszont éjszakánként nem tudok aludni, és mindig istentelen rossz a közérzetem. Megőrjítenek a gondolataim,és valamilyen nyomást is érzek a mellkasomon.

Tökéletes életem van (najó azon kívül, hogy apám külön él, és k--va ronda vagyok , de ezen kívül kb minden klappol) mégis ilyenkor olyan szarul vagyok mintha legalább most tértem volna haza a frontról (tudom erős hasonlat) és MINDEN ok nélkül. Ez dühít a legjobban. Nem tudok mit csinálni, anyámnak félek szólni, mert idiótának néz ha ezt szóba hozom.



2017. aug. 29. 23:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Jó lenne, ha elmondanád anyukádnak a gondodat. Ha nagyobb vagy, 18 közelében, akkor egyedül is felkereshetsz egy orvost. Vagy talán inkább pszichológust. Nem hiszem, hogy ronda vagy.
2017. aug. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

14 vagyok. Tudom ,hogy kamayszkor így meg úgy, viszont szerintem ez már túl megy egy határon. Amúgy mondhatjuk hogy javult a helyzet, egy éve ez még nappal is rendszeres volt.. ÁH szép sulis emlékek :D

..annak örülök hogy már csak éjszaka van ez. Amúgy hiába mondja bárki, hogy szép vagyok, valahogy magamnak sohasem tudok tetszeni.

2017. aug. 29. 23:15
 3/8 anonim ***** válasza:
Az a lényeg, hogy másnak tetszel. Magadat úgysem látod túl sűrűn, nem igaz?
2017. aug. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is szoktam így lenni hogy reggel vidám vagyok, estére meg rossz a kedvem. De ezt annak tulajdonítom hogy estére szellemileg kifáradok. Ilyenkor nem törődök azzal a megszokott szabállyal hogy éjjel aludni kell(ene), hanem úgy ahogy sikerül, nyugodt állapotban fekszem csukott szemmel úgy is lehet mondani hogy meditálok. Nem baj ha netán problémamegoldáson gondolkodom ekkor, amúgy is hobbim a tudomány és a feltalálás és mélyen ellazulva jönnek a jó gondolatok.

Egy régi könyvben volt ez az alvási típusokat ábrázoló diagram:

[link]

Látható hogy a szellemileg fáradt ember későn éri el a mély alvási állapotát. Ellentétben a fizikailag fáradttal, aki egyből mélyen alszik.

De az álmatlanságot okozhatja az is ha késő éjszakába nyúlóan bámuljuk a világító monitort. Mert a fény csökkenti a melatonin termelődését ami a nyugodt alvásért felelős. A házunk előtt az éjjel is csiripelő madarak is ezt igazolják, mivel a közvilágítás fénye miatt nem alszanak.

Régebben nagy volt a fizikai aktivitásom, például 100 km-es nagyságrendű biciklitúráim is voltak a tiszta levegőn. Utána a diagram szerinti módon, egyből mélyen aludtam.

49/F

2017. aug. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De, sokszor nézek tükörbe, hátha egyszer tetszeni fog amit látok. Azt hiszem ezt nehéz elmagyarázni.. egy éve még ez is rosszabb volt, utáltam kilépni az utcára ez miatt. Nem tudom magamat mások szemén keresztül nézni, ráadásul 2 éven keresztül nyomták le kb mindennap a torkomon hogy ocsmány vagyok. De szerintem nem ezen van a hangsúly, és nem is látatlan bókok reményében tettem fel a kérdést.
2017. aug. 29. 23:38
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem érzem magam szellemileg kimerültnek, mégha le is fekszem órákig vergődök.
2017. aug. 29. 23:40
 7/8 A kérdező kommentje:
és a későn fekvést hajnali három után értem.
2017. aug. 29. 23:43
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha késő éjjelig nézed a világító monitort, az is okozhat álmatlanságot, a fény csökkenti a melatonin termelődését. Ezt több helyen is írják az interneten és az éjszakai fény hatásáról a melatoninról szóló könyvek is ugyanezt írják.

Többször előfordult velem is hogy hajnali négyig volt kedvem a gép előtt dolgozni, nappal meg majdnem délig ágyban voltam. Persze pont a világító monitor tett is róla hogy ébren legyek. De éjjel nyugodt a város és akkor volt kedvem dolgozni, akkor tudtam jól gondolkodni.

2017. aug. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!